Wasps RFC mecze

 • Pełna nazwa:
  Wasps Rugby Football Club
 • Skrócona nazwa:
  Wasps
 • Kraj:
  Anglia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1867

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Wasps RFC

5×5 =

Wasps RFC

Wasps RFC to angielski klub rugby założony w 1867 roku przez studentów z Cambridge. Jest jednym z najstarszych klubów rugby w Anglii.

Klub swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Ricoh Arena, który znajduje się w Coventry. Ricoh Arena jest wielofunkcyjnym obiektem sportowym, mogącym pomieścić ponad 32 000 widzów. Oprócz rugby, na stadionie odbywają się również mecze piłki nożnej i koncerty muzyczne.

Wasps RFC jest znany również jako "The Wasps" lub "The Black and Golds". Klub ten powstał jako zespół rugby dla absolwentów Uniwersytetu Cambridge. Początkowo nosił nazwę "Wasps Football Club", ale później skrócono ją do "Wasps RFC".

W historii klubu grali wielcy zawodnicy, którzy zostawili swoje piętno na światowej scenie rugby. Jednym z najbardziej znanych był Lawrence Dallaglio, który przez wiele lat był kapitanem drużyny narodowej Anglii. Inni znani zawodnicy, którzy mieli okazję grać w Wasps RFC, to Josh Lewsey, Joe Worsley i Simon Shaw.

W drużynie Wasps RFC występowało wielu utalentowanych napastników. Jednym z nich był Christian Wade, który ustanowił wiele rekordów podczas swojej kariery. Inni znani napastnicy to Tom Varndell i Josh Bassett.

Wasps RFC odniosło wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył siedem tytułów mistrza Anglii oraz cztery Puchary Anglii. Ponadto, Wasps RFC dwukrotnie triumfował w rozgrywkach European Challenge Cup oraz raz w Champions Cup.

Obecnie Wasps RFC bierze udział w różnych rozgrywkach na różnych poziomach. Klub rywalizuje w Premiership, najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Ponadto, Wasps RFC uczestniczy również w European Challenge Cup oraz Champions Cup, gdzie zmierza się z najlepszymi drużynami z całej Europy.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Wasps RFC, można znaleźć na stronach:

Wasps RFC to klub z bogatą historią i wieloma osiągnięciami. Jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów rugby w Anglii i cieszy się dużą popularnością wśród fanów tego sportu.

Już zagłosowałeś!