Washington Nationals mecze

 • Pełna nazwa:
  Washington Nationals
 • Kraj:
  USA
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  2005
 • Stadion:
  Nationals Park

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Washington Nationals

3×1 =

Washington Nationals

Washington Nationals to profesjonalny klub baseballowy z siedzibą w Waszyngtonie, D.C. Klub został założony w roku 1969 jako Montreal Expos i był jednym z dwóch zespołów baseballowych z Kanady w Major League Baseball (MLB). W 2005 roku klub przeniósł się do Waszyngtonu i zmienił nazwę na Washington Nationals.

Stadionem domowym drużyny jest Nationals Park, który został otwarty w 2008 roku. Jest to nowoczesny obiekt, mogący pomieścić ponad 41 000 widzów. Nationals Park oferuje doskonałe warunki do oglądania meczów baseballowych, a także posiada liczne udogodnienia dla kibiców, takie jak restauracje, sklepy z pamiątkami i inne atrakcje.

Washington Nationals są znani również jako "Nats". Pseudonim ten jest skrótem od nazwy drużyny i jest często używany przez kibiców i media. Klub powstał w wyniku relokacji Montreal Expos do Waszyngtonu. Expos byli jednym z oryginalnych zespołów MLB, założonych w 1969 roku.

W historii Washington Nationals mieli okazję grać wielcy zawodnicy baseballowi. Jednym z najbardziej znanych jest Bryce Harper, który był częścią drużyny w latach 2012-2018. Harper zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym tytuł MVP National League w 2015 roku. Innym znanym zawodnikiem jest Max Scherzer, który dołączył do Nationals w 2015 roku i od tego czasu stał się jednym z najlepszych miotaczy w lidze.

Washington Nationals mają również w swojej historii wielu utalentowanych napastników. Jednym z nich jest Ryan Zimmerman, który jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników w historii klubu. Zimmerman jest liderem drużyny pod względem liczby zdobytych home runów i RBI (punkty zdobyte przez biegacza).

Drużyna Washington Nationals odniosła wiele sukcesów w swojej historii. W 2019 roku zdobyli swoje pierwsze mistrzostwo World Series, pokonując Houston Astros w finałach. Było to ogromne osiągnięcie dla klubu i dla miasta Waszyngton, które od długiego czasu czekało na tytuł mistrza w baseballu.

Washington Nationals biorą udział w rozgrywkach MLB, które są najwyższym poziomem baseballu w Stanach Zjednoczonych. MLB składa się z dwóch lig: American League (AL) i National League (NL). Nationals są członkiem National League i rywalizują z innymi zespołami w ramach tej ligi. Możesz znaleźć więcej informacji na temat baseballu i rozgrywek MLB na stronie tvsport.pl/kategoria/baseball oraz tvsport.pl/kategoria/baseball/mlb.

Już zagłosowałeś!