Vitória Setúbal mecze

 • Pełna nazwa:
  Vitoria Futebol Clube
 • Skrócona nazwa:
  Vitoria FC
 • Kraj:
  Portugalia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1910
 • Stadion:
  Estadio do Bonfim
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Vitória Setúbal

7×2 =

Vitória Setúbal

Vitória Setúbal to portugalski klub piłkarski, założony w 1910 roku przez grupę młodych entuzjastów piłki nożnej. Klub ma swoją siedzibę w mieście Setúbal, położonym w południowej części Portugalii.

Stadionem, na którym Vitória Setúbal rozgrywa swoje mecze domowe, jest Estádio do Bonfim. Arena ta może pomieścić około 18 694 widzów i jest jednym z najstarszych stadionów w Portugalii. Znajduje się w malowniczej okolicy, niedaleko brzegu rzeki Sado.

Vitória Setúbal jest znany również jako "Sadinos", co jest skrótem od nazwy miasta Setúbal. Klub ma bogatą historię, która sięga ponad 100 lat. Powstał jako inicjatywa lokalnych piłkarskich pasjonatów, którzy postanowili stworzyć drużynę reprezentującą swoje miasto.

W ciągu lat Vitória Setúbal miał przyjemność gościć wielu utalentowanych piłkarzy. Wśród nich można wymienić takie nazwiska jak Neno, José Mourinho, czy Manuel Fernandes. Ci zawodnicy przyczynili się do sukcesów klubu i zostali zapamiętani przez fanów.

W historii Vitória Setúbal można wyróżnić wielu znakomitych napastników, którzy zdobywali bramki dla klubu. Wśród nich warto wymienić takie postacie jak Albert Meyong, czy Edinho. Ci zawodnicy byli kluczowymi postaciami w ofensywie drużyny i przyczynili się do wielu zwycięstw.

Vitória Setúbal może pochwalić się bogatą historią osiągnięć. Klub zdobył Puchar Portugalii w sezonie 1964/1965 oraz Superpuchar Portugalii w sezonie 1988/1989. Ponadto, drużyna regularnie uczestniczy w rozgrywkach Primeira Liga, najwyższej klasy rozgrywkowej w Portugalii.

Obecnie Vitória Setúbal bierze udział w rozgrywkach Primeira Liga, które są najważniejszymi rozgrywkami piłkarskimi w Portugalii. Klub również uczestniczy w Pucharze Portugalii, gdzie rywalizuje z innymi drużynami o prestiżowy tytuł.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Vitória Setúbal, można znaleźć na stronie Primeira Liga oraz Puchar Portugalii.

Już zagłosowałeś!