VfL Gummersbach mecze

 • Pełna nazwa:
  VfL Gummersbach
 • Kraj:
  Niemcy
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1861
 • Stadion:
  Schwalbe-Arena

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - VfL Gummersbach

4×4 =

VfL Gummersbach

VfL Gummersbach to niemiecki klub piłki ręcznej, założony w 1861 roku przez Friedricha Ludwiga Jahnkego. Jest jednym z najstarszych klubów piłki ręcznej w Niemczech.

Klub swoje domowe mecze rozgrywa na hali Schwalbe Arena, która może pomieścić około 4 000 widzów. Arena została otwarta w 1993 roku i od tego czasu jest główną areną VfL Gummersbach.

Drużyna VfL Gummersbach jest znana również jako "Die Eulen" (Sowy). Pseudonim ten nawiązuje do symbolu klubu, którym jest sowa. Klub powstał jako sekcja gimnastyczna, a piłka ręczna stała się jednym z głównych sportów uprawianych przez klub.

W historii klubu VfL Gummersbach występowało wielu znakomitych piłkarzy ręcznych. Do najbardziej znanych zawodników, którzy mieli okazję grać w klubie, należą: Heiner Brand, Joachim Deckarm, Stefan Lövgren, oraz Magnus Wislander.

Wśród najlepszych napastników, którzy reprezentowali barwy VfL Gummersbach, można wymienić takie nazwiska jak: Yoon Kyung-shin, Christian Schwarzer, oraz Florian Kehrmann.

VfL Gummersbach może pochwalić się bogatą historią osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Niemiec oraz Puchar Niemiec. W latach 1966-1985 VfL Gummersbach wygrał aż 12 razy Bundesligę, co czyni go jednym z najbardziej utytułowanych klubów w historii niemieckiej piłki ręcznej.

Obecnie VfL Gummersbach bierze udział w różnych rozgrywkach piłki ręcznej. Klub regularnie rywalizuje w Bundeslidze, najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech. Ponadto, VfL Gummersbach uczestniczy również w rozgrywkach Ligi Mistrzów, gdzie rywalizuje z najlepszymi drużynami z całej Europy.

Więcej informacji na temat drużyny VfL Gummersbach oraz jej udziału w różnych rozgrywkach można znaleźć na stronie Bundesliga oraz Liga Mistrzów.

Już zagłosowałeś!