Valur Reykjavík mecze

 • Pełna nazwa:
  Valur Reykjavik
 • Kraj:
  Islandia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1923

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Valur Reykjavík

7×4 =

Valur Reykjavík - Klub piłkarski z bogatą historią

Valur Reykjavík to islandzki klub piłkarski, który został założony w 1911 roku. Klub został założony przez grupę młodych ludzi z Reykjavíku, którzy mieli pasję do piłki nożnej i chcieli stworzyć drużynę, która reprezentowałaby ich miasto na arenie krajowej.

Valur Reykjavík swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie o nazwie "Vodafonevöllurinn". Stadion ten może pomieścić około 3 000 widzów i jest jednym z najważniejszych miejsc dla fanów klubu. Valur Reykjavík ma również swoją akademię piłkarską, która szkoli młodych zawodników i przygotowuje ich do gry w pierwszym zespole.

Drużyna Valur Reykjavík jest znana również jako "Królowie Islandii". Pseudonim ten został nadany drużynie ze względu na jej wielkie sukcesy i dominację na islandzkim podwórku. Klub od samego początku swojej historii był jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w kraju.

Valur Reykjavík miał przyjemność mieć w swoich szeregach wielu utalentowanych piłkarzy. Jednym z najbardziej znanych był Ríkharður Jónsson, który jest uważany za jednego z najlepszych islandzkich piłkarzy wszech czasów. Inni znani zawodnicy, którzy grali w Valur Reykjavík, to m.in. Eiður Guðjohnsen, który był pierwszym Islandczykiem, który zdobył bramkę w Lidze Mistrzów, oraz Gylfi Sigurðsson, który odniósł sukcesy w Premier League.

Valur Reykjavík ma bogatą historię osiągnięć. Klub wielokrotnie zdobywał tytuł mistrza Islandii oraz Puchar Islandii. Drużyna brała również udział w wielu międzynarodowych turniejach, takich jak Liga Mistrzów UEFA i Liga Europy UEFA. Valur Reykjavík jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w historii islandzkiej piłki nożnej.

Obecnie Valur Reykjavík bierze udział w rozgrywkach takich jak Liga Mistrzów i Liga Europy. Klub dąży do dalszego sukcesu i kontynuowania swojej dominacji na islandzkim podwórku.

Już zagłosowałeś!