Union Bordeaux Bègles mecze

 • Pełna nazwa:
  Union Bordeaux Begles
 • Skrócona nazwa:
  Bordeaux Begles
 • Kraj:
  Francja
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  2006

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Union Bordeaux Bègles

5-1 =

Klub Union Bordeaux Bègles

Union Bordeaux Bègles to francuski klub rugby założony w 2006 roku. Klub powstał w wyniku połączenia dwóch klubów - Stade Bordelais i CA Bordeaux-Bègles Gironde. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych klubów rugby we Francji.

Stadion

Drużyna Union Bordeaux Bègles swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Stade Chaban-Delmas w Bordeaux. Stadion ten może pomieścić około 34 000 widzów i jest jednym z największych stadionów rugby we Francji.

Pseudonim i historia klubu

Union Bordeaux Bègles jest często nazywany "UBB". Klub powstał w wyniku połączenia dwóch klubów - Stade Bordelais i CA Bordeaux-Bègles Gironde. Obie drużyny miały długą historię i silne tradycje w rugby. Po połączeniu powstał nowy klub, który szybko zyskał popularność i stał się jednym z czołowych klubów rugby we Francji.

Najwięksi zawodnicy

W drużynie Union Bordeaux Bègles grali i grają wielcy zawodnicy rugby. Jednym z najbardziej znanych był Laurent Marti, który był jednym z założycieli klubu. Inni znani zawodnicy to Baptiste Serin, Jefferson Poirot i Matthieu Jalibert.

Najlepsi napastnicy

W drużynie Union Bordeaux Bègles występowało wielu utalentowanych napastników. Jednym z nich jest Semi Radradra, który jest uważany za jednego z najlepszych napastników na świecie. Inni znani napastnicy to Blair Connor, Nans Ducuing i Romain Buros.

Historia osiągnięć

Union Bordeaux Bègles odniosło wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył kilka tytułów mistrza Francji i regularnie plasuje się w czołówce ligi. Drużyna brała również udział w prestiżowych turniejach, takich jak European Challenge Cup i Champions Cup.

Rozgrywki

Union Bordeaux Bègles bierze udział w różnych rozgrywkach rugby. Drużyna regularnie występuje w Top 14, najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji. Ponadto, klub brał udział w European Challenge Cup i Champions Cup, gdzie rywalizuje z najlepszymi drużynami z całej Europy.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Union Bordeaux Bègles, można znaleźć na stronie:

Union Bordeaux Bègles to jeden z najbardziej utytułowanych klubów rugby we Francji. Drużyna ma bogatą historię i silne tradycje, które przyciągają fanów z całego kraju.

Już zagłosowałeś!