União Madeira mecze

 • Pełna nazwa:
  Clube Futebol Uniao
 • Skrócona nazwa:
  Uniao Madeira
 • Kraj:
  Portugalia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1913

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - União Madeira

4+4 =

União Madeira

União Madeira to portugalski klub piłkarski, który został założony w 1913 roku. Klub został założony przez grupę entuzjastów piłki nożnej z regionu Madeira.

Drużyna União Madeira swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Estádio do Centro Desportivo da Madeira. Stadion ten może pomieścić około 5 000 widzów i jest jednym z najważniejszych obiektów sportowych na wyspie Madeira.

União Madeira jest znany również jako "Lobos do Mar" (Wilki Morskie). Pseudonim ten nawiązuje do historii klubu, który powstał w pobliżu oceanu Atlantyckiego.

W historii klubu União Madeira występowało wielu utalentowanych piłkarzy. Do najbardziej znanych zawodników, którzy mieli okazję grać w tym klubie, należą m.in. Cristiano Ronaldo, który rozpoczynał swoją karierę w União Madeira przed transferem do Sporting CP, oraz Nuno Gomes, były reprezentant Portugalii.

União Madeira może pochwalić się również wieloma utalentowanymi napastnikami. Wśród nich znajdują się tacy piłkarze jak João Vieira Pinto, który był jednym z najlepszych strzelców w historii klubu, oraz Edgar Costa, który od lat jest kluczowym zawodnikiem União Madeira.

União Madeira odniosło wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył kilka tytułów mistrza regionalnej ligi Madeira oraz awansował do Primeira Liga, najwyższej klasy rozgrywkowej w Portugalii. Drużyna brała również udział w Pucharze Portugalii, gdzie osiągnęła kilka znaczących rezultatów.

Obecnie União Madeira bierze udział w rozgrywkach Primeira Liga, najważniejszej ligi piłkarskiej w Portugalii. Drużyna również uczestniczy w Pucharze Portugalii, gdzie ma szansę rywalizować z najlepszymi klubami w kraju.

Więcej informacji na temat rozgrywek Primeira Liga i Pucharu Portugalii można znaleźć na stronach:

União Madeira to klub o bogatej historii i wielu osiągnięciach. Drużyna ma silną kulturę piłkarską i jest dumna z reprezentowania regionu Madeira na arenie krajowej.

Już zagłosowałeś!