Tondela mecze

 • Pełna nazwa:
  Clube Desportivo de Tondela
 • Skrócona nazwa:
  CD Tondela
 • Kraj:
  Portugalia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1933
 • Stadion:
  Estadio Joao Cardoso
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Tondela

7+1 =

Tondela - portugalski klub piłkarski

Tondela to portugalski klub piłkarski, który został założony w roku 1933. Klub został założony przez grupę entuzjastów piłki nożnej z miasta Tondela.

Stadionem, na którym drużyna rozgrywa swoje mecze, jest Estádio João Cardoso. Arena ta może pomieścić około 5 000 widzów i jest jednym z najważniejszych miejsc dla kibiców Tondeli.

Tondela jest znany również jako "Auriverdes", co oznacza "Złoto-zieloni". Pseudonim ten odnosi się do kolorów klubowych - złotego i zielonego. Klub powstał jako wynik połączenia dwóch lokalnych drużyn - União Desportiva de Tondela i Clube Desportivo de Tondela.

W historii klubu Tondela mieli okazję grać wielcy piłkarze, którzy zasłużyli na uznanie zarówno w Portugalii, jak i za granicą. Wśród nich można wymienić takie nazwiska jak Bruno Monteiro, Pité, czy też Cláudio Ramos.

W drużynie Tondela grali również znakomici napastnicy, którzy przyczynili się do sukcesów klubu. Wśród nich warto wymienić takie postacie jak Tómané, czy też Tyler Boyd.

Tondela ma na swoim koncie wiele osiągnięć i sukcesów. Klub zdobył między innymi Puchar Ligi Portugalskiej oraz Puchar Portugalii. Drużyna regularnie bierze udział w rozgrywkach Primeira Liga, gdzie rywalizuje z najlepszymi klubami w kraju.

Obecnie Tondela bierze udział w rozgrywkach Primeira Liga, najwyższej klasy rozgrywkowej w Portugalii. Klub również uczestniczy w Pucharze Portugalii, który jest jednym z najważniejszych turniejów piłkarskich w kraju.

Wszystkie te osiągnięcia sprawiają, że Tondela jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów piłkarskich w Portugalii. Drużyna ciągle dąży do kolejnych sukcesów i ma nadzieję na jeszcze większe osiągnięcia w przyszłości.

Już zagłosowałeś!