Texas Rangers mecze

 • Pełna nazwa:
  Texas Rangers
 • Kraj:
  USA
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1972
 • Stadion:
  Globe Life Park in Arlington

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Texas Rangers

9-3 =

Texas Rangers

Texas Rangers to profesjonalna drużyna baseballowa, która została założona w roku 1961 przez grupę inwestorów z Teksasu. Klub ten jest członkiem Major League Baseball (MLB) i występuje w dywizji Zachodniej American League.

Drużyna Texas Rangers swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Globe Life Park, który znajduje się w Arlington w Teksasie. Stadion ten może pomieścić ponad 48 000 widzów i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów baseballowych w kraju.

Pseudonimem drużyny jest "Rangers", który odnosi się do legendarnych strażników granicznych Teksasu. Klub powstał w wyniku przeniesienia z innego miasta, a jego historia sięga lat 60. XX wieku.

W historii Texas Rangers mieli okazję grać wielcy zawodnicy baseballowi. Jednym z najbardziej znanych jest Nolan Ryan, który jest uważany za jednego z najlepszych miotaczy w historii tej dyscypliny. Innymi znanymi graczami, którzy reprezentowali Texas Rangers, są Ivan Rodriguez, Adrian Beltre i Josh Hamilton.

Wśród najlepszych napastników w historii drużyny Texas Rangers można wymienić takie postacie jak Juan Gonzalez, Rafael Palmeiro i Michael Young. Ci zawodnicy osiągali imponujące wyniki podczas swojej kariery i przyczynili się do sukcesów drużyny.

Texas Rangers odniosło wiele sukcesów w swojej historii. Drużyna zdobyła dwukrotnie mistrzostwo dywizji American League, w latach 2010 i 2011. W 2010 roku Texas Rangers dotarło również do finału World Series, gdzie jednak przegrało z San Francisco Giants.

Obecnie Texas Rangers bierze udział w rozgrywkach MLB, które są najważniejszymi zawodami baseballowymi w Stanach Zjednoczonych. Drużyna rywalizuje w dywizji Zachodniej American League, gdzie zmierza się z innymi silnymi zespołami, takimi jak Houston Astros czy Los Angeles Angels.

Więcej informacji na temat baseballu oraz rozgrywek MLB można znaleźć na stronie Baseball oraz MLB.

Już zagłosowałeś!