TBV Lemgo mecze

 • Pełna nazwa:
  TBV Lemgo Lippe
 • Kraj:
  Niemcy
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1911
 • Stadion:
  Phoenix Contact Arena

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - TBV Lemgo

7-2 =

TBV Lemgo - niemiecki klub piłki ręcznej

TBV Lemgo to niemiecki klub piłki ręcznej, który został założony w roku 1946. Klub został założony przez grupę entuzjastów piłki ręcznej z miasta Lemgo.

Drużyna TBV Lemgo swoje domowe mecze rozgrywa na hali Lipperlandhalle, która znajduje się w Lemgo. Hala ta może pomieścić około 5 000 widzów i jest jednym z najważniejszych obiektów sportowych w regionie.

Popularny pseudonim drużyny TBV Lemgo to "Die Lipper". Nazwa ta odnosi się do regionu Lippe, w którym znajduje się miasto Lemgo. Klub powstał w wyniku połączenia dwóch lokalnych drużyn piłki ręcznej - TuS 1911 Lemgo i Lemgoer TBV.

W historii TBV Lemgo występowało wielu znakomitych piłkarzy ręcznych. Do najbardziej znanych zawodników, którzy mieli okazję grać w klubie, należą m.in. Uwe Gensheimer, Florian Kehrmann, czy Daniel Stephan. Wielu z tych zawodników osiągnęło sukcesy zarówno na poziomie klubowym, jak i reprezentacyjnym.

Wśród najlepszych napastników, którzy kiedykolwiek występowali w barwach TBV Lemgo, warto wymienić takie nazwiska jak Florian Kehrmann, Andrej Klimovets czy Mariusz Jurasik. Ci zawodnicy byli znani ze swojej skuteczności i umiejętności zdobywania bramek.

Historia osiągnięć drużyny TBV Lemgo jest bogata. Klub zdobył wiele tytułów i trofeów na przestrzeni lat. Wśród najważniejszych osiągnięć należy wymienić zdobycie mistrzostwa Niemiec, Pucharu Niemiec oraz udział w Lidze Mistrzów.

Obecnie TBV Lemgo bierze udział w różnych rozgrywkach piłki ręcznej. Drużyna rywalizuje między innymi w Bundeslidze, najwyższej klasie rozgrywkowej w Niemczech. Ponadto, TBV Lemgo uczestniczy również w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata oraz innych prestiżowych turniejach.

Więcej informacji na temat drużyny TBV Lemgo oraz jej udziału w różnych rozgrywkach można znaleźć na stronie:

Bundesliga Mistrzostwa Europy Mistrzostwa Świata Liga Mistrzów
Już zagłosowałeś!