Tampa Bay Rays mecze

 • Pełna nazwa:
  Tampa Bay Rays
 • Kraj:
  USA
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  2008
 • Stadion:
  Tropicana Field

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Tampa Bay Rays

6×5 =

Tampa Bay Rays

Tampa Bay Rays to profesjonalny klub baseballowy, który został założony w roku 1998. Klub został założony przez grupę inwestorów, na czele których stał Vince Naimoli.

Drużyna Tampa Bay Rays swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Tropicana Field, który znajduje się w St. Petersburg, na Florydzie. Stadion ten może pomieścić ponad 25 000 widzów i jest jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w baseballu.

Pseudonim drużyny, czyli "Rays", odnosi się do promieni słonecznych, które są charakterystyczne dla Florydy. Klub powstał w wyniku relokacji zespołu Tampa Bay Devil Rays, który został założony w 1998 roku. W 2008 roku zmieniono nazwę drużyny na Tampa Bay Rays.

W historii klubu Tampa Bay Rays mieli okazję grać wielcy zawodnicy baseballu. Do najbardziej znanych należą m.in. Evan Longoria, Carl Crawford, David Price czy James Shields. Ci gracze przyczynili się do sukcesów drużyny i zostali zapamiętani przez fanów Rays.

Wśród najlepszych napastników w historii Tampa Bay Rays można wymienić takie postacie jak Evan Longoria, Carl Crawford czy B.J. Upton. Ci zawodnicy osiągali znakomite wyniki i byli kluczowymi postaciami w ofensywie drużyny.

Tampa Bay Rays odnosili również sukcesy na arenie międzynarodowej. W 2008 roku drużyna dotarła do finałów World Series, jednak przegrała z Philadelphia Phillies. Mimo to, był to ogromny sukces dla klubu, który pokazał, że Rays są konkurencyjni na najwyższym poziomie.

Obecnie Tampa Bay Rays biorą udział w rozgrywkach MLB, czyli Major League Baseball. Jest to najwyższa klasa rozgrywkowa w baseballu w Stanach Zjednoczonych. Rays rywalizują w Dywizji Wschodniej American League, gdzie zmierza się z takimi drużynami jak New York Yankees czy Boston Red Sox.

Więcej informacji na temat baseballu oraz rozgrywek MLB można znaleźć na stronie Baseball oraz MLB.

Już zagłosowałeś!