Sunwolves mecze

  • Pełna nazwa:
    Sunwolves
  • Kraj:
    Japonia
  • Drużyna narodowa:
    nie

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Sunwolves

6+3 =

Sunwolves

Sunwolves to japoński klub rugby, który został założony w roku 2015. Klub został stworzony przez Japoński Związek Rugby w celu uczestnictwa w rozgrywkach Super Rugby.

Stadionem, na którym Sunwolves rozgrywają swoje mecze, jest Chichibunomiya Rugby Stadium w Tokio. Jest to stadion o pojemności 27 188 miejsc, który jest również używany przez reprezentację Japonii.

Sunwolves są znani również jako "Wilki Słońca". Pseudonim ten nawiązuje do symbolu klubu, którym jest wilk z słońcem na tle. Klub powstał w wyniku rozwoju rugby w Japonii i chęci promocji tej dyscypliny w kraju.

W historii Sunwolves mieli okazję grać znani piłkarze, zarówno z Japonii, jak i z innych krajów. Wśród nich można wymienić takie postacie jak Amanaki Mafi, Shota Horie, Hayden Parker czy też Michael Leitch.

W drużynie Sunwolves można znaleźć również wielu utalentowanych napastników. Są to zawodnicy, którzy odznaczają się umiejętnościami w ataku i zdobywają wiele punktów dla swojego zespołu.

Sunwolves od momentu swojego powstania brały udział w różnych rozgrywkach. Wśród nich można wymienić Super Rugby, które jest jedną z najważniejszych lig rugby na świecie. Klub uczestniczył również w rozgrywkach The Rugby Championship, Pucharu Świata oraz European Challenge Cup.

Historia osiągnięć Sunwolves jest jeszcze krótka, jednak klub ma na swoim koncie wiele sukcesów. W 2019 roku Sunwolves zdobyli tytuł mistrza Super Rugby, co było ogromnym osiągnięciem dla japońskiego rugby.

Wszystkie informacje na temat rozgrywek, w których bierze udział Sunwolves, można znaleźć na stronie Super Rugby, The Rugby Championship, Puchar Świata oraz European Challenge Cup.

Już zagłosowałeś!