SU Agen mecze

 • Pełna nazwa:
  Sporting Union Agen Lot-et-Garonne
 • Skrócona nazwa:
  Agen
 • Kraj:
  Francja
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1908

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - SU Agen

3×2 =

SU Agen - Klub Rugby

SU Agen to francuski klub rugby, który został założony w roku 1908. Klub został założony przez grupę entuzjastów rugby z miasta Agen. Od tamtej pory klub stał się jednym z najbardziej znanych i utytułowanych klubów we Francji.

Stadion SU Agen

Drużyna SU Agen rozgrywa swoje mecze na stadionie Stade Armandie, który znajduje się w Agen. Stadion może pomieścić około 14 000 widzów i jest jednym z najważniejszych miejsc dla miłośników rugby w regionie.

Pseudonim i historia klubu

SU Agen jest znany również jako "Les Bleu et Blanc" (Niebiesko-Biali). Klub powstał z inicjatywy grupy młodych ludzi, którzy chcieli promować rugby w swoim regionie. Od tamtej pory klub rozwijał się i zdobywał coraz większą popularność, stając się jednym z najbardziej szanowanych klubów we Francji.

Najwięksi piłkarze w historii klubu

W historii SU Agen występowało wielu znakomitych zawodników. Jednym z najbardziej znanych jest Philippe Sella, który jest uważany za jednego z najlepszych środkowych w historii rugby. Inni znani zawodnicy, którzy mieli okazję grać w klubie to Thomas Castaignède, Olivier Magne i Raphaël Ibañez.

Najlepsi napastnicy

W drużynie SU Agen grali również wybitni napastnicy. Jednym z nich jest Jean-Pierre Rives, który był znany ze swojej agresywnej i dynamicznej gry. Inni znani napastnicy to Philippe Sella, Thomas Castaignède i Raphaël Ibañez.

Historia osiągnięć drużyny

SU Agen ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Francji, w tym siedem razy sięgnął po tytuł mistrza kraju. Drużyna również odniosła sukcesy w europejskich rozgrywkach, zdobywając European Challenge Cup i Champions Cup.

Rozgrywki, w których bierze udział SU Agen

SU Agen bierze udział w różnych rozgrywkach rugby na różnych poziomach. Drużyna regularnie rywalizuje w Ekstralidze, najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji. Ponadto, klub uczestniczył w European Challenge Cup, Champions Cup oraz w Pucharze Sześciu Narodów. SU Agen również brał udział w World Rugby U20 Championship, Autumn Nations Series i innych międzynarodowych turniejach.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział SU Agen, można znaleźć na stronie Ekstraliga, European Challenge Cup, Champions Cup oraz innych podanych wcześniej linkach.

Już zagłosowałeś!