Stormers mecze

  • Pełna nazwa:
    Stormers
  • Kraj:
    Republika Południowej Afryki
  • Drużyna narodowa:
    nie

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Stormers

6-1 =

Klub Stormers

Stormers to południowoafrykański klub rugby założony w 1998 roku. Klub został założony przez Western Province Rugby Football Union.

Stadion

Drużyna Stormers rozgrywa swoje mecze na stadionie DHL Newlands w Kapsztadzie. Stadion ten może pomieścić około 51 900 widzów i jest jednym z najstarszych stadionów rugby na świecie.

Pseudonim i historia klubu

Stormers są znani jako "Dywizjon Burzy". Klub powstał w wyniku połączenia dwóch innych drużyn - Western Province i Boland Cavaliers. Powstały w ten sposób klub miał na celu stworzenie silnej drużyny reprezentującej region Western Cape w południowej Afryce.

Najwięksi zawodnicy

W drużynie Stormers grali wielcy zawodnicy rugby, takie jak Schalk Burger, Jean de Villiers, Bryan Habana i Eben Etzebeth. Ci gracze zdobyli wiele nagród i wyróżnień w swojej karierze.

Najlepsi napastnicy

W drużynie Stormers występowało wielu utalentowanych napastników. Wśród nich można wymienić takich zawodników jak Damian de Allende, Cheslin Kolbe i Siya Kolisi. Ci gracze byli kluczowymi postaciami w ataku drużyny.

Historia osiągnięć

Drużyna Stormers odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Zdobyli tytuł mistrza Super Rugby w 2010 roku, a także kilkukrotnie byli w finałach tych rozgrywek. Klub regularnie plasuje się w czołówce ligi i jest uważany za jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w Południowej Afryce.

Rozgrywki

Stormers biorą udział w różnych rozgrywkach rugby, takich jak:

Drużyna regularnie rywalizuje z najlepszymi zespołami na świecie i ma bogatą historię udziału w tych prestiżowych turniejach.

Już zagłosowałeś!