Stade Toulousain mecze

 • Pełna nazwa:
  Stade Toulousain
 • Kraj:
  Francja
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1907

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Stade Toulousain

5×4 =

Klub Stade Toulousain

Stade Toulousain to francuski klub rugby założony w 1907 roku. Klub został założony przez grupę studentów z Toulouse. Jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w historii rugby.

Stadion

Drużyna Stade Toulousain swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Stade Ernest-Wallon, który znajduje się w Tuluzy. Stadion może pomieścić około 19 000 widzów i jest jednym z największych stadionów rugby we Francji.

Pseudonim i historia klubu

Stade Toulousain jest często nazywany "Le Stade" lub "Les Rouge et Noir" (Czerwoni i Czarni). Klub powstał z inicjatywy grupy studentów, którzy postanowili założyć drużynę rugby w Tuluzy. Od tamtej pory klub rozwijał się i zdobywał liczne sukcesy.

Najwięksi piłkarze

W drużynie Stade Toulousain grali i grają wielcy piłkarze rugby. Wśród nich można wymienić takie legendy jak Frédéric Michalak, Thierry Dusautoir, Yannick Jauzion czy Maxime Médard. Ci zawodnicy przyczynili się do wielu zwycięstw i sukcesów klubu.

Najlepsi napastnicy

Stade Toulousain słynie z posiadania wielu utalentowanych napastników. Wśród nich można wymienić takich graczy jak Cheslin Kolbe, Sofiane Guitoune czy Antoine Dupont. Ci zawodnicy są znani z szybkości, umiejętności technicznych i zdolności do zdobywania punktów dla drużyny.

Historia osiągnięć

Stade Toulousain ma bogatą historię osiągnięć. Klub wielokrotnie zdobywał tytuły mistrza Francji, a także triumfował w europejskich rozgrywkach. Drużyna wygrała wiele razy ligę TOP14, European Challenge Cup oraz Champions Cup. Jest to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w historii rugby.

Rozgrywki

Stade Toulousain bierze udział w wielu prestiżowych rozgrywkach rugby. Klub regularnie rywalizuje w ligach takich jak TOP14, European Challenge Cup oraz Champions Cup. Ponadto, drużyna ma również swoje udziały w międzynarodowych turniejach, takich jak Puchar Sześciu Narodów czy Puchar Świata.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Stade Toulousain, można znaleźć na stronie:

Już zagłosowałeś!