Stade Francais Paris mecze

 • Pełna nazwa:
  Stade Francais Paris
 • Kraj:
  Francja
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1883

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Stade Francais Paris

7-2 =

Klub Stade Francais Paris

Stade Francais Paris to francuski klub rugby założony w 1883 roku. Klub został założony przez studentów z Paryża, którzy chcieli stworzyć drużynę rugby dla swojej szkoły. Od tamtej pory klub rozwinął się i stał się jednym z najbardziej znanych klubów rugby we Francji.

Stadion Stade Francais Paris

Drużyna Stade Francais Paris swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Stade Jean-Bouin, który znajduje się w Paryżu. Stadion może pomieścić około 20 000 widzów i jest jednym z najważniejszych miejsc dla fanów rugby we Francji.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Stade Francais Paris jest znany jako "Les Roses" ze względu na charakterystyczne różowe barwy, w których grają. Klub ma długą historię i jest jednym z najstarszych klubów rugby we Francji. Powstał z inicjatywy grupy studentów, którzy chcieli promować rugby w Paryżu i stworzyć silną drużynę.

Najwięksi piłkarze Stade Francais Paris

W historii klubu Stade Francais Paris grało wielu znakomitych piłkarzy rugby. Wśród nich można wymienić takie gwiazdy jak Sergio Parisse, argentyński zawodnik, który przez wiele lat był kapitanem drużyny narodowej Włoch. Innymi znanymi graczami, którzy mieli okazję grać w klubie, są Julien Dupuy, Dimitri Szarzewski i Hugo Bonneval.

Najlepsi napastnicy Stade Francais Paris

Stade Francais Paris słynie z wielu utalentowanych napastników, którzy przyczynili się do sukcesów drużyny. Wśród nich można wymienić takich zawodników jak Djibril Camara, Jules Plisson i Gael Fickou. Ci gracze są znani z doskonałej techniki, szybkości i umiejętności zdobywania punktów dla swojej drużyny.

Historia osiągnięć drużyny Stade Francais Paris

Stade Francais Paris ma bogatą historię osiągnięć w rugby. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Francji, a także brał udział w prestiżowych turniejach takich jak European Challenge Cup i Champions Cup. Drużyna regularnie rywalizuje w rozgrywkach ligowych, takich jak TOP14 i Premiership, dając fanom wiele emocji i niezapomnianych momentów.

Rozgrywki, w których bierze udział Stade Francais Paris

Stade Francais Paris bierze udział w różnych rozgrywkach rugby na różnych poziomach. Drużyna rywalizuje w ligach krajowych, takich jak Ekstraliga i NRL, a także w międzynarodowych turniejach, takich jak Puchar Sześciu Narodów i Puchar Świata. Klub ma również swoje reprezentacje młodzieżowe, które biorą udział w World Rugby U-20 Championship i Rugby Europe Trophy.

Więcej informacji na temat drużyny Stade Francais Paris można znaleźć na oficjalnej stronie klubu.

Już zagłosowałeś!