SS Folgore/Falciano mecze

 • Pełna nazwa:
  SS Folgore Calcio
 • Skrócona nazwa:
  Folgore
 • Kraj:
  San Marino
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1972

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - SS Folgore/Falciano

7×6 =

SS Folgore/Falciano

SS Folgore/Falciano to sanmaryński klub piłkarski, który został założony w 1972 roku. Klub został założony przez połączenie dwóch drużyn - SS Folgore i SS Falciano.

Drużyna SS Folgore/Falciano swoje mecze rozgrywa na Stadio Fonte dell'Ovo, który znajduje się w miejscowości Serravalle w San Marino. Stadion może pomieścić około 2 000 widzów.

Zespół SS Folgore/Falciano jest znany również jako "I Gialloblù" (Żółto-Niebiescy). Klub powstał w wyniku połączenia dwóch lokalnych drużyn, które postanowiły wspólnie rywalizować na arenie piłkarskiej.

W historii klubu SS Folgore/Falciano mieli okazję grać znani piłkarze, takie jak Marco Bernardi, Matteo Vitaioli czy Alex Gasperoni. Ci zawodnicy przyczynili się do sukcesów drużyny i zostali zapamiętani przez kibiców.

Wśród najlepszych napastników, którzy reprezentowali barwy SS Folgore/Falciano, można wymienić takich zawodników jak Marco Bernardi, Matteo Vitaioli czy Alex Gasperoni. Ci piłkarze byli kluczowymi postaciami w ofensywie drużyny i przyczynili się do wielu zwycięstw.

SS Folgore/Falciano odniosło wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył kilka tytułów mistrza San Marino oraz wygrał wiele turniejów i pucharów. Drużyna regularnie bierze udział w rozgrywkach takich jak Liga Mistrzów, Liga Europy oraz Copa Libertadores.

SS Folgore/Falciano to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w San Marino. Drużyna ma bogatą historię i jest jednym z najważniejszych zespołów w kraju.

Już zagłosowałeś!