Spezia mecze

 • Pełna nazwa:
  Spezia Calcio
 • Skrócona nazwa:
  Spezia
 • Kraj:
  Włochy
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1906 / 2008
 • Stadion:
  Stadio Alberto Picco
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Spezia

5×2 =

Klub Spezia

Spezia Calcio, znany również jako Spezia, to włoski klub piłkarski założony w 1906 roku. Klub został założony przez grupę młodych sportowców z miasta La Spezia, w regionie Liguria we Włoszech.

Stadion i arena

Spezia rozgrywa swoje domowe mecze na stadionie Stadio Alberto Picco, który znajduje się w La Spezia. Stadion może pomieścić około 10 336 widzów i jest jednym z najważniejszych obiektów sportowych w regionie.

Pseudonim i historia klubu

Pseudonimem drużyny Spezia jest "Aquile", co oznacza "Orły" po włosku. Klub powstał z inicjatywy grupy młodych sportowców, którzy chcieli stworzyć drużynę piłkarską reprezentującą swoje miasto. Od tamtej pory Spezia stała się jednym z najważniejszych klubów w regionie Liguria.

Najwięksi piłkarze

W historii klubu Spezia grali wielcy piłkarze, którzy przyczynili się do sukcesów drużyny. Jednym z najbardziej znanych piłkarzy, którzy grali w Spezia, jest Antonio Candreva. Candreva to włoski pomocnik, który grał w klubie w latach 2007-2012. Inni znani piłkarze, którzy grali w Spezia, to Riccardo Meggiorini, Francesco Migliore i Matteo Ricci.

Najlepsi napastnicy

W historii klubu Spezia grali również wielcy napastnicy, którzy zdobywali wiele bramek dla drużyny. Jednym z najlepszych napastników w historii klubu jest Gianluca Sansone. Sansone grał w Spezia w latach 2012-2015 i zdobył wiele bramek dla drużyny. Inni znani napastnicy, którzy grali w Spezia, to Nicola Ferrari, Alessandro Budel i Federico Ricci.

Historia osiągnięć

Spezia ma bogatą historię osiągnięć. Klub wygrał wiele ligowych tytułów i turniejów. W sezonie 2019/2020 Spezia awansowała do Serie A, najwyższej ligi piłkarskiej we Włoszech. To był ogromny sukces dla klubu i dowód na rozwój drużyny w ostatnich latach.

Rozgrywki

Spezia bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Klub rywalizuje w Serie A, najwyższej lidze piłkarskiej we Włoszech. Spezia również uczestniczy w Pucharze Włoch, gdzie rywalizuje z innymi drużynami o trofeum. Ponadto, klub bierze udział w innych rozgrywkach, takich jak Liga Mistrzów, Liga Europy i wiele innych.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Spezia, można znaleźć na stronie Serie A oraz stronie Pucharu Włoch.

Już zagłosowałeś!