Spartak Myjava mecze

 • Pełna nazwa:
  Spartak Myjava
 • Kraj:
  Słowacja
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1920

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Spartak Myjava

7-2 =

Spartak Myjava

Spartak Myjava to słowacki klub piłkarski, założony w 1920 roku. Klub został założony przez grupę entuzjastów piłki nożnej z miasta Myjava.

Drużyna swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Myjava, który może pomieścić około 2 500 widzów. Stadion ten jest jednym z najważniejszych obiektów sportowych w Myjavie.

Spartak Myjava jest znany również jako "Czerwone Diabły". Pseudonim ten został nadany drużynie ze względu na ich agresywną i ofensywną grę na boisku. Klub powstał w wyniku połączenia kilku mniejszych drużyn piłkarskich w Myjavie.

W historii klubu grali wielcy piłkarze, którzy zasłużyli na uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Do najbardziej znanych zawodników, którzy mieli okazję grać w Spartaku Myjava, należą Jan Kozák, Peter Dubovský i Ján Ďurica.

Spartak Myjava może pochwalić się również wieloma utalentowanymi napastnikami. Wśród nich znajdują się m.in. Ján Novák, Tomáš Oravec i Martin Kovaľ.

Drużyna odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Wśród nich znajdują się wygrane ligi, tytuły mistrza kraju i udział w prestiżowych turniejach. Spartak Myjava regularnie bierze udział w rozgrywkach takich jak Liga Mistrzów, Liga Europy oraz Copa Libertadores.

Spartak Myjava to klub o bogatej historii i wielu osiągnięciach. Drużyna ciągle dąży do sukcesów i jest dumna z reprezentowania swojego miasta na arenie piłkarskiej.

Już zagłosowałeś!