Spartak Moskwa mecze

 • Pełna nazwa:
  Spartak Moskwa
 • Kraj:
  Rosja
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1922
 • Stadion:
  Otkritie Arena
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Spartak Moskwa

1×3 =

Spartak Moskwa

Spartak Moskwa to rosyjski klub piłkarski, założony w 1922 roku przez grupę młodych sportowców. Jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Rosji.

Klub ma swoją siedzibę w Moskwie i swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Otkrytie Arena, który może pomieścić ponad 42 000 widzów. Stadion został otwarty w 2014 roku i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Rosji.

Spartak Moskwa jest znany również jako "Czerwono-Biali" ze względu na swoje tradycyjne barwy - czerwony i biały. Klub ma bogatą historię, która sięga lat 20. XX wieku, kiedy to grupa młodych entuzjastów piłki nożnej postanowiła założyć drużynę.

W historii klubu występowało wielu znakomitych piłkarzy, którzy przyczynili się do sukcesów drużyny. Do najbardziej znanych zawodników, którzy grali w Spartaku Moskwa, należą Oleg Romantsev, Nikita Simonyan, Fyodor Cherenkov i Dmitri Alenichev.

Spartak Moskwa słynie z doskonałych napastników, którzy zdobywali wiele bramek dla klubu. Wśród nich można wymienić takie postacie jak Valery Voronin, Roman Pavlyuchenko i Quincy Promes.

Klub odnosił wiele sukcesów w swojej historii. Spartak Moskwa zdobył wiele tytułów mistrza Rosji, a także wygrał wiele krajowych pucharów. Drużyna brała również udział w prestiżowych rozgrywkach europejskich, takich jak Liga Mistrzów i Liga Europy.

Obecnie Spartak Moskwa bierze udział w rozgrywkach takich jak Liga Mistrzów, Liga Europy oraz Primeira Liga. Klub regularnie rywalizuje z innymi czołowymi drużynami zarówno w Rosji, jak i na arenie międzynarodowej.

Spartak Moskwa ma bogatą historię i jest jednym z najbardziej znanych klubów piłkarskich w Rosji. Jego sukcesy, znakomici piłkarze i zaangażowanie fanów sprawiają, że jest to drużyna godna uwagi.

Już zagłosowałeś!