Southern Kings mecze

  • Pełna nazwa:
    Southern Kings
  • Kraj:
    Republika Południowej Afryki
  • Drużyna narodowa:
    nie

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Southern Kings

4×2 =

Southern Kings

Southern Kings to południowoafrykański klub rugby, który został założony w roku 2009. Klub został założony przez South African Rugby Union (SARU) jako część ich strategii rozwoju rugby w regionie wschodniego Przylądka.

Drużyna Southern Kings swoje domowe mecze rozgrywa na Nelson Mandela Bay Stadium w Port Elizabeth. Stadion ten może pomieścić około 46 000 widzów i jest jednym z największych stadionów rugby w Południowej Afryce.

Southern Kings są znani również jako "Kings" lub "The Kings". Klub powstał w wyniku połączenia dwóch lokalnych drużyn - Eastern Province Kings i Border Bulldogs. W ten sposób powstał nowy klub, który miał na celu reprezentowanie regionu wschodniego Przylądka w profesjonalnych rozgrywkach rugby.

W historii Southern Kings mieli okazję grać wielcy piłkarze rugby. Wśród nich można wymienić takie postacie jak Siya Kolisi, który był kapitanem reprezentacji RPA i prowadził drużynę do zwycięstwa w Pucharze Świata w 2019 roku. Innymi znanymi zawodnikami, którzy grali w Southern Kings, są Elton Jantjies, Tendai Mtawarira i Cheslin Kolbe.

W drużynie Southern Kings można znaleźć również wielu utalentowanych napastników. Jednym z nich jest Makazole Mapimpi, który jest jednym z najlepszych skrzydłowych w rugby. Inni znani napastnicy to Lionel Mapoe i Curwin Bosch.

Southern Kings odnosili różne sukcesy w swojej historii. W 2013 roku zdobyli tytuł w rozgrywkach Super Rugby, co było ogromnym osiągnięciem dla klubu. Ponadto, drużyna brała udział w wielu innych prestiżowych turniejach, takich jak Puchar Sześciu Narodów, European Challenge Cup i Champions Cup.

Aktualnie Southern Kings biorą udział w rozgrywkach Pro14, które są jednym z najważniejszych turniejów klubowych w Europie. Ponadto, drużyna również uczestniczy w rozgrywkach Rugby Europe Championship, gdzie rywalizuje z innymi drużynami z Europy.

Więcej informacji na temat drużyny Southern Kings oraz ich udziału w różnych rozgrywkach można znaleźć na stronie https://tvsport.pl/kategoria/rugby/southern-kings.

Już zagłosowałeś!