Široki Brijeg mecze

 • Pełna nazwa:
  Nogometni Klub Siroki Brijeg
 • Skrócona nazwa:
  Siroki Brijeg
 • Kraj:
  Bośnia i Hercegowina
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1948

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Široki Brijeg

9+3 =

Klub Široki Brijeg

Široki Brijeg to bośniacki klub piłkarski, który został założony w 1948 roku. Klub został założony przez grupę entuzjastów piłki nożnej z miasta Široki Brijeg.

Stadion klubu

Široki Brijeg rozgrywa swoje mecze na stadionie Pecara, który znajduje się w Širokim Brijegu. Stadion może pomieścić około 6 000 widzów i jest jednym z najważniejszych obiektów sportowych w regionie.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Široki Brijeg jest znany jako "Plavi" (Niebiescy) ze względu na kolor swoich strojów. Klub powstał z inicjatywy lokalnych piłkarskich entuzjastów, którzy postanowili stworzyć drużynę reprezentującą miasto Široki Brijeg.

Najwięksi piłkarze w historii klubu

W historii klubu Široki Brijeg występowało wielu utalentowanych piłkarzy. Jednym z najbardziej znanych jest Davor Landeka, który grał w klubie w latach 2002-2006 i 2010-2014. Inni znani piłkarze, którzy mieli okazję grać w Širokim Brijegu to Ivan Leko, Mario Ćuže, oraz Josip Brezovec.

Najlepsi napastnicy w historii klubu

W historii klubu Široki Brijeg występowało wielu utalentowanych napastników. Jednym z najlepszych jest Ivan Krstanović, który zdobył wiele bramek dla klubu w latach 2002-2006. Inni znani napastnicy, którzy grali w Širokim Brijegu to Marko Babić, Ivan Lendrić, oraz Franjo Prce.

Historia osiągnięć drużyny

Široki Brijeg odnosił wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył kilka tytułów mistrza Bośni i Hercegowiny oraz Puchar Bośni i Hercegowiny. Široki Brijeg również brał udział w wielu międzynarodowych turniejach, takich jak Liga Europy i Liga Mistrzów CONCACAF.

Rozgrywki, w których bierze udział Široki Brijeg

Široki Brijeg bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Klub regularnie rywalizuje w ligach krajowych, takich jak Ekstraklasa oraz II liga. Ponadto, Široki Brijeg uczestniczył w międzynarodowych turniejach, takich jak Liga Mistrzów i Liga Europy.

Już zagłosowałeś!