Sharks mecze

  • Pełna nazwa:
    The Sharks
  • Kraj:
    Republika Południowej Afryki
  • Drużyna narodowa:
    nie

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Sharks

8+4 =

Klub Sharks

Sharks to drużyna rugby, która została założona w roku 1995. Klub został założony przez grupę entuzjastów rugby z Durbanu w Republice Południowej Afryki.

Stadion

Drużyna Sharks rozgrywa swoje mecze na stadionie Kings Park Stadium, który znajduje się w Durbanie. Stadion może pomieścić około 52 000 widzów i jest jednym z największych stadionów rugby w Południowej Afryce.

Pseudonim i historia klubu

Sharks są znani również jako "The Black and White" ze względu na swoje charakterystyczne czarno-białe barwy. Klub powstał w wyniku połączenia dwóch drużyn - Natal Sharks i Natal Rugby Union. Natal Sharks został założony w 1890 roku, a Natal Rugby Union w 1893 roku. Połączenie tych dwóch drużyn nastąpiło w 1995 roku, tworząc drużynę Sharks.

Najwięksi zawodnicy

W drużynie Sharks grali wielcy zawodnicy rugby, którzy zostawili swoje piętno w historii klubu. Jednym z najbardziej znanych piłkarzy jest John Smit, który był kapitanem reprezentacji RPA i Sharks. Inni znani zawodnicy to Bismarck du Plessis, Tendai Mtawarira i Pat Lambie.

Najlepsi napastnicy

Sharks słyną z posiadania silnej linii ataku i wielu utalentowanych napastników. Wśród najlepszych napastników drużyny można wymienić takich graczy jak Lwazi Mvovo, JP Pietersen i Odwa Ndungane.

Historia osiągnięć

Drużyna Sharks odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Zdobyli tytuł mistrza Currie Cup, najważniejszego turnieju rugby w Południowej Afryce, aż 8 razy. W 1996 roku zdobyli również tytuł mistrza Super Rugby, jednej z najważniejszych międzynarodowych rozgrywek klubowych.

Rozgrywki

Sharks biorą udział w wielu prestiżowych rozgrywkach rugby. Wśród nich znajdują się:

Drużyna Sharks regularnie rywalizuje w tych turniejach, dając z siebie wszystko, aby osiągnąć sukces.

Już zagłosowałeś!