Section Paloise mecze

 • Pełna nazwa:
  Section Paloise Bearn Pyrenees
 • Skrócona nazwa:
  Section Paloise
 • Kraj:
  Francja
 • Drużyna narodowa:
  nie

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Section Paloise

5-2 =

Klub Section Paloise

Section Paloise to francuski klub rugby założony w 1902 roku przez grupę entuzjastów tego sportu. Klub ma swoją siedzibę w Pau, w regionie Nowa Akwitania we Francji.

Stadion

Drużyna Section Paloise rozgrywa swoje mecze na stadionie Stade du Hameau, który może pomieścić około 18 000 widzów. Stadion ten jest jednym z najstarszych stadionów rugby we Francji i jest dumą klubu.

Pseudonim i historia klubu

Section Paloise jest często nazywana "La Section" przez swoich fanów. Klub powstał z inicjatywy grupy studentów z Pau, którzy postanowili założyć drużynę rugby. Od tamtej pory klub rozwijał się i zdobywał popularność w regionie.

Najwięksi piłkarze

W historii Section Paloise grali wielcy piłkarze, którzy przyczynili się do sukcesów klubu. Jednym z nich jest André Abadie, który był jednym z najlepszych francuskich zawodników swojej epoki. Inni znani piłkarze to Jean-Pierre Lux, Jean-Michel Aguirre i Damien Traille.

Najlepsi napastnicy

W drużynie Section Paloise grali również znakomici napastnicy. Jednym z nich jest Thibault Daubagna, który jest uznawany za jednego z najlepszych rozgrywających we Francji. Inni znani napastnicy to Colin Slade i Tom Taylor.

Historia osiągnięć

Section Paloise ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Klub zdobył kilka tytułów mistrza Francji, w tym w latach 1928, 1946 i 1964. Drużyna brała również udział w prestiżowych rozgrywkach takich jak European Challenge Cup i Champions Cup.

Rozgrywki

Section Paloise bierze udział w różnych rozgrywkach rugby. Klub rywalizuje w Ekstralidze, najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji. Ponadto, drużyna uczestniczy w European Challenge Cup, gdzie rywalizuje z innymi europejskimi klubami. Section Paloise również brała udział w Rugby Europe Championship, Autumn Nations Series i innych turniejach.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Section Paloise, można znaleźć na stronie Ekstraliga, European Challenge Cup i Champions Cup.

Już zagłosowałeś!