Seattle Mariners mecze

 • Pełna nazwa:
  Seattle Mariners
 • Kraj:
  USA
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1977
 • Stadion:
  T-Mobile Park

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Seattle Mariners

7×1 =

Seattle Mariners

Seattle Mariners to profesjonalny klub baseballowy z siedzibą w Seattle, Waszyngton. Klub został założony w roku 1977 przez grupę inwestorów, na czele których stał Danny Kaye, znany amerykański aktor i komik.

Drużyna Seattle Mariners swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie T-Mobile Park, który znajduje się w dzielnicy SoDo w Seattle. Stadion został otwarty w 1999 roku i może pomieścić ponad 47 000 widzów. Jest to jedna z najnowocześniejszych aren baseballowych w Stanach Zjednoczonych, oferująca doskonałe warunki zarówno dla zawodników, jak i dla kibiców.

Seattle Mariners są znani również jako "Morscy Wilki". Pseudonim ten nawiązuje do historii klubu, który powstał w nadmorskim mieście Seattle. Klub od samego początku swojego istnienia stawiał na rozwój młodych talentów i budowanie silnej drużyny. W swojej historii Mariners mieli okazję grać wielcy zawodnicy baseballowi, takie jak Ken Griffey Jr., Randy Johnson czy Ichiro Suzuki.

Jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii Seattle Mariners jest Edgar Martinez. Martinez, który grał na pozycji trzeciobazowego i jako designated hitter, jest uważany za jednego z najlepszych zawodników w historii klubu. Zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym siedmiokrotnie został wybrany do All-Star Game.

Seattle Mariners odnosili również sukcesy na polu drużynowych osiągnięć. W 1995 roku Mariners zdobyli pierwszy tytuł w historii klubu, wygrywając American League West Division. Drużyna wielokrotnie brała udział w playoffach, ale niestety nie udało im się zdobyć mistrzostwa World Series.

Seattle Mariners biorą udział w rozgrywkach Major League Baseball (MLB), które są najwyższym poziomem zawodowego baseballu w Stanach Zjednoczonych. MLB to liga skupiająca najlepsze drużyny baseballowe z całego kraju. Możesz śledzić występy Seattle Mariners w kategorii MLB na stronie TV Sport.

Wszystkich fanów baseballu zachęcamy do śledzenia występów Seattle Mariners i wspierania swojej ulubionej drużyny!

Już zagłosowałeś!