Scarlets mecze

 • Pełna nazwa:
  Scarlets
 • Kraj:
  Walia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  2003

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Scarlets

7+2 =

Klub Scarlets

Scarlets to walijski klub rugby, który został założony w roku 2003. Klub powstał w wyniku połączenia dwóch innych walijskich drużyn - Llanelli RFC i Swansea RFC.

Stadion Parc y Scarlets

Drużyna Scarlets swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Parc y Scarlets, który znajduje się w Llanelli, w Walii. Stadion może pomieścić około 15 000 widzów i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w kraju.

Pseudonim i historia klubu

Scarlets są znani również jako "Yr Eglwyswyr Coch" (Czerwone Kościoły) ze względu na charakterystyczne czerwone stroje, w których występują. Klub powstał w wyniku połączenia Llanelli RFC i Swansea RFC, dwóch zespołów o bogatej historii w walijskim rugby.

Najwięksi zawodnicy Scarlets

W drużynie Scarlets grali i grają wielcy zawodnicy rugby. Do najbardziej znanych należą takie postacie jak Jonathan Davies, Leigh Halfpenny, Ken Owens czy Rhys Priestland. Wszyscy oni reprezentowali również narodową drużynę Walii.

Najlepsi napastnicy

W historii Scarlets można wymienić wielu utalentowanych napastników. Jednym z nich jest Dafydd James, który przez wiele lat był kluczowym graczem drużyny. Innymi znanymi napastnikami są Regan King, Scott Williams i Liam Williams.

Osiągnięcia drużyny

Scarlets odnosili wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Walii oraz Pucharu Walii. W sezonie 2016/2017 drużyna wygrała Pro12, a w sezonie 2017/2018 dotarła do półfinału Ligi Mistrzów.

Rozgrywki, w których bierze udział Scarlets

Scarlets biorą udział w wielu prestiżowych rozgrywkach rugby. Są regularnymi uczestnikami Pro14, europejskich rozgrywek Champions Cup oraz European Challenge Cup. Ponadto, drużyna reprezentuje Walię w Pucharze Sześciu Narodów.

Więcej informacji na temat tych rozgrywek można znaleźć na stronach:

Scarlets to zespół o bogatej historii i wielu sukcesach. Ich styl gry i pasja do rugby przyciągają fanów z całego świata.

Już zagłosowałeś!