SC DHfK Leipzig mecze

 • Pełna nazwa:
  SC DHfK Leipzig
 • Kraj:
  Niemcy
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1999
 • Stadion:
  Leipzig Arena

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - SC DHfK Leipzig

2+6 =

Klub SC DHfK Leipzig

SC DHfK Leipzig to niemiecki klub piłki ręcznej, który został założony w roku 1954. Klub został założony przez Deutsche Hochschule für Körperkultur (DHfK), co było instytucją sportową w NRD.

Stadion/Arena

Drużyna SC DHfK Leipzig rozgrywa swoje mecze na hali sportowej Arena Leipzig, która znajduje się w Lipsku. Arena Leipzig może pomieścić do 8 000 widzów i jest jednym z największych obiektów sportowych w Niemczech.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Pseudonimem drużyny SC DHfK Leipzig jest "Die Grün-Weißen" (Zielono-Biali). Klub powstał w wyniku połączenia dwóch klubów piłki ręcznej - SC Leipzig i DHfK Leipzig. Obie drużyny miały bogatą historię i sukcesy w piłce ręcznej, dlatego postanowiono je połączyć w jedną silną drużynę.

Najwięksi piłkarze/zawodnicy

W drużynie SC DHfK Leipzig grali wielcy piłkarze i zawodnicy, którzy zostawili swoje ślady w historii klubu. Jednym z nich jest Uwe Gensheimer, niemiecki piłkarz ręczny, który grał w klubie w latach 2003-2016. Gensheimer jest uważany za jednego z najlepszych lewoskrzydłowych w historii piłki ręcznej.

Najlepsi napastnicy

W drużynie SC DHfK Leipzig występowało wielu utalentowanych napastników. Jednym z nich jest Philipp Weber, niemiecki piłkarz ręczny, który grał w klubie w latach 2012-2018. Weber był znany ze swojej precyzji i skuteczności w ataku.

Historia osiągnięć drużyny

Drużyna SC DHfK Leipzig ma bogatą historię osiągnięć. W swojej historii klub zdobył wiele tytułów mistrza Niemiec, a także brał udział w prestiżowych turniejach i rozgrywkach. W 2016 roku drużyna zdobyła Puchar Niemiec, co było jednym z największych sukcesów w historii klubu.

Rozgrywki

SC DHfK Leipzig bierze udział w różnych rozgrywkach piłki ręcznej. Drużyna regularnie występuje w rozgrywkach Bundesligi, najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. Ponadto, klub brał udział w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata oraz innych prestiżowych turniejach, takich jak Liga Mistrzów czy EHF EURO Cup.

Linki do rozgrywek:

Już zagłosowałeś!