San Francisco Giants mecze

 • Pełna nazwa:
  San Francisco Giants
 • Kraj:
  USA
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1958
 • Stadion:
  Oracle Park

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - San Francisco Giants

2+2 =

San Francisco Giants

San Francisco Giants to profesjonalny klub baseballowy z siedzibą w San Francisco, Kalifornia. Klub został założony w roku 1883 przez Johna B. Daya, Jimma Mutriego i Tima Murnane'a.

Drużyna San Francisco Giants swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Oracle Park, który znajduje się w San Francisco. Stadion ten może pomieścić ponad 41 000 widzów i jest jednym z najpiękniejszych stadionów baseballowych w Stanach Zjednoczonych.

San Francisco Giants są znani również jako "The Gigantes" lub "The Orange and Black". Klub ten ma bogatą historię, sięgającą swoje korzenie do roku 1883, kiedy to został założony jako New York Gothams. W 1885 roku zmienił nazwę na New York Giants, a w 1958 roku przeniósł się do San Francisco, gdzie przyjął obecną nazwę.

W historii klubu San Francisco Giants występowało wielu znakomitych zawodników. Jednym z najbardziej znanych jest Willie Mays, który uważany jest za jednego z najlepszych baseballistów w historii. Inni znani zawodnicy, którzy grali w tej drużynie, to m.in. Barry Bonds, Juan Marichal, Orlando Cepeda i Gaylord Perry.

San Francisco Giants mają również w swojej historii wielu utalentowanych napastników. Jednym z najbardziej utytułowanych jest Barry Bonds, który jest rekordzistą pod względem zdobytych home runów w jednym sezonie oraz w całej karierze.

Drużyna San Francisco Giants może pochwalić się imponującymi osiągnięciami. Wygrali oni World Series aż 8 razy, w latach 1905, 1921, 1922, 1933, 1954, 2010, 2012 i 2014. Klub ten jest jednym z najbardziej utytułowanych w historii baseballu.

San Francisco Giants biorą udział w rozgrywkach Major League Baseball (MLB), które są najwyższym poziomem rozgrywek baseballowych w Stanach Zjednoczonych. MLB to liga skupiająca najlepsze drużyny baseballowe z całego kraju.

Więcej informacji na temat baseballu oraz rozgrywek MLB można znaleźć na stronie Baseball oraz MLB.

Już zagłosowałeś!