Rouen Dragons mecze

 • Pełna nazwa:
  Dragons de Rouen
 • Skrócona nazwa:
  Rouen
 • Kraj:
  Francja
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1997
 • Stadion:
  Lacroix Island
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Rouen Dragons

9-1 =

Klub Rouen Dragons

Rouen Dragons to francuski klub hokejowy, który został założony w roku 1982 przez grupę entuzjastów hokeja na lodzie. Klub ten jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów hokejowych we Francji.

Stadion

Drużyna Rouen Dragons rozgrywa swoje mecze na lodowisku o nazwie Île Lacroix, które znajduje się w Rouen. Jest to jedna z największych aren hokejowych we Francji, mogąca pomieścić ponad 2 500 widzów.

Pseudonim i historia klubu

Rouen Dragons są znani również jako "Smoki". Pseudonim ten nawiązuje do legendarnych stworzeń, które według mitologii strzegły skarbów i były symbolem siły. Klub powstał z pasji do hokeja na lodzie i chęci rozwoju tej dyscypliny sportu we Francji. Od samego początku Rouen Dragons zdobywali popularność i sukcesy, co przyczyniło się do ich ugruntowanej pozycji wśród najlepszych drużyn hokejowych w kraju.

Najwięksi zawodnicy

W historii Rouen Dragons grali wielcy zawodnicy, którzy przyczynili się do sukcesów drużyny. Jednym z nich jest Philippe Lacarrière, francuski hokeista, który był jednym z najlepszych napastników w historii klubu. Inni znani zawodnicy to François Rozenthal, Stéphane Barin czy Marc-André Thinel.

Najlepsi napastnicy

Rouen Dragons mogą pochwalić się wieloma utalentowanymi napastnikami. Wśród nich warto wymienić takich graczy jak Anthony Guttig, Loïc Lampérier czy Mathieu Roy. Ci zawodnicy przyczynili się do wielu zwycięstw drużyny i zdobycia tytułów.

Historia osiągnięć

Rouen Dragons odnosili wiele sukcesów w swojej historii. Klub wielokrotnie zdobywał tytuł mistrza Francji, a także triumfował w Pucharze Francji. Drużyna brała również udział w prestiżowych turniejach, takich jak Liga Mistrzów czy Puchar Kontynentalny.

Rozgrywki

Rouen Dragons biorą udział w różnych rozgrywkach hokejowych. Wśród nich znajdują się takie turnieje jak:

Już zagłosowałeś!