Rostov-Don mecze

 • Pełna nazwa:
  Rostov-Don (W)
 • Skrócona nazwa:
  Rostov
 • Kraj:
  Rosja
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Stadion:
  Palace of Sport Rostov Don

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Rostov-Don

1×4 =

Klub Rostov-Don

Rostov-Don to rosyjski klub piłki ręcznej założony w 1967 roku. Klub został założony przez grupę entuzjastów piłki ręcznej z miasta Rostów nad Donem.

Stadion/Arena

Drużyna Rostov-Don rozgrywa swoje mecze na hali sportowej Rostov Arena, która może pomieścić do 5 000 widzów. Hala jest nowoczesna i spełnia wszystkie wymogi międzynarodowych rozgrywek.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Rostov-Don jest znany również jako "Czarne Anioły". Klub powstał z połączenia dwóch lokalnych drużyn piłki ręcznej - Rostselmash i SKIF Rostov. Połączenie tych dwóch klubów miało na celu stworzenie silnej drużyny, która będzie reprezentować Rostów nad Donem na arenie krajowej i międzynarodowej.

Najwięksi zawodnicy

W drużynie Rostov-Don grali i grają wielcy piłkarze ręczni. Do najbardziej znanych zawodników, którzy mieli okazję reprezentować ten klub, należą m.in. Anna Vyakhireva, Jovanka Radičević, Mayssa Pessoa i Lois Abbingh.

Najlepsi napastnicy

Rostov-Don może pochwalić się wieloma utalentowanymi napastnikami. Wśród nich warto wymienić takie nazwiska jak Anna Vyakhireva, Jovanka Radičević i Lois Abbingh. Są to zawodniczki o ogromnym doświadczeniu i umiejętnościach, które przyczyniają się do sukcesów drużyny.

Historia osiągnięć

Rostov-Don odnosił wiele sukcesów w swojej historii. Drużyna zdobyła wiele tytułów mistrza Rosji oraz Puchar Rosji. Klub regularnie uczestniczy w międzynarodowych rozgrywkach, takich jak Liga Mistrzyń, gdzie osiągał znaczące rezultaty.

Rozgrywki

Rostov-Don bierze udział w wielu prestiżowych rozgrywkach piłki ręcznej. Drużyna regularnie rywalizuje w takich turniejach jak:

Już zagłosowałeś!