River Plate mecze

 • Pełna nazwa:
  Club Atletico River Plate
 • Skrócona nazwa:
  River Plate
 • Kraj:
  Argentyna
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1901
 • Stadion:
  Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - River Plate

2+6 =

Klub River Plate

River Plate to argentyński klub piłkarski, który został założony w 1901 roku przez grupę młodych studentów. Klub jest jednym z najbardziej utytułowanych w Argentynie i ma bogatą historię.

Stadion Monumental Antonio Vespucio Liberti

River Plate swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Monumental Antonio Vespucio Liberti, który znajduje się w Buenos Aires. Stadion może pomieścić ponad 70 000 widzów i jest jednym z największych stadionów w Ameryce Południowej.

Pseudonim i historia klubu

River Plate jest znany jako "Los Millonarios" (Milionerzy) ze względu na swoje bogactwo i sukcesy. Klub powstał jako wynik połączenia dwóch klubów - Santa Rosa i La Rosales. Od samego początku River Plate był jednym z najważniejszych klubów w Argentynie.

Najwięksi piłkarze w historii klubu

W historii River Plate grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje ślady w klubie. Do najbardziej znanych należą Alfredo Di Stefano, Enzo Francescoli, Ariel Ortega i Pablo Aimar.

Najlepsi napastnicy

Wśród najlepszych napastników, którzy grali w River Plate, można wymienić takie nazwiska jak Radamel Falcao, Hernan Crespo, Javier Saviola i Fernando Cavenaghi. Ci zawodnicy zdobywali wiele bramek i przyczynili się do sukcesów klubu.

Historia osiągnięć

River Plate ma imponującą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Argentyny, a także wygrał wiele krajowych i międzynarodowych turniejów. River Plate jest również wielokrotnym zdobywcą Copa Libertadores, najważniejszego turnieju klubowego w Ameryce Południowej.

Rozgrywki

River Plate bierze udział w różnych rozgrywkach na różnych poziomach. Klub rywalizuje w argentyńskiej Primera División, Copa Argentina oraz Copa Libertadores. River Plate ma również udział w międzynarodowych turniejach, takich jak Klubowe Mistrzostwa Świata i Copa Sudamericana.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział River Plate, można znaleźć na stronie Copa Libertadores oraz Klubowe Mistrzostwa Świata.

Już zagłosowałeś!