Reds mecze

 • Pełna nazwa:
  Reds
 • Kraj:
  Australia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Stadion:
  HBF Park

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Reds

6-3 =

Klub Reds

Reds to australijski klub rugby, który został założony w 1882 roku przez grupę studentów z Uniwersytetu w Queensland. Jest to jeden z najstarszych klubów rugby w Australii.

Stadion Reds

Drużyna Reds swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Suncorp Stadium, który znajduje się w Brisbane. Stadion ten może pomieścić ponad 52 000 widzów i jest jednym z największych stadionów rugby w Australii.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Reds są znani również jako "Queensland Reds". Nazwa "Reds" odnosi się do koloru ich strojów, które są głównie czerwone. Klub powstał jako inicjatywa grupy studentów, którzy chcieli promować rugby w Queensland. Od tamtej pory Reds stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów rugby w Australii.

Najwięksi piłkarze w historii Reds

W drużynie Reds grali wielcy zawodnicy, którzy zostawili swoje piętno w historii klubu. Jednym z nich jest Tim Horan, który jest uważany za jednego z najlepszych środkowych w historii rugby. Inni znani zawodnicy, którzy grali w Reds to John Eales, George Smith i Quade Cooper.

Najlepsi napastnicy w drużynie Reds

Reds słyną z posiadania silnych napastników. Jednym z nich jest Chris Latham, który jest uważany za jednego z najlepszych pełnych w historii rugby. Inni znani napastnicy, którzy grali w Reds to Digby Ioane, Rod Davies i Samu Kerevi.

Historia osiągnięć drużyny Reds

Reds odnosili wiele sukcesów w swojej historii. Zdobyli pięć tytułów mistrza Super Rugby, w latach 1992, 2011, 2012, 2013 i 2015. Klub był również finalistą w 1994 i 2001 roku. Reds mają również na swoim koncie zwycięstwo w Pucharze Świata dla klubów w 1994 roku.

Rozgrywki, w których bierze udział Reds

Reds biorą udział w różnych rozgrywkach rugby na różnych poziomach. Wśród nich znajdują się:

 • Super Rugby - najważniejsza międzynarodowa liga rugby w Australii, Nowej Zelandii i Południowej Afryce.
 • The Rugby Championship - międzynarodowe zawody rugby, w których rywalizują najlepsze drużyny z Australii, Nowej Zelandii, RPA i Argentyny.
 • Puchar Świata - najważniejszy turniej rugby na świecie, w którym biorą udział najlepsze drużyny narodowe.

Reds są również częścią Super Rugby, gdzie rywalizują z innymi zespołami z Australii, Nowej Zelandii, RPA, Argentyny i Japonii.

Reds to klub z bogatą historią i wieloma osiągnięciami. Ich sukcesy w Super Rugby i udział w międzynarodowych turniejach czynią ich jednym z najbardziej znanych klubów rugby na świecie.

Już zagłosowałeś!