RC Toulon mecze

 • Pełna nazwa:
  RC Toulonnais
 • Skrócona nazwa:
  Toulon
 • Kraj:
  Francja
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1908

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - RC Toulon

7+1 =

RC Toulon

RC Toulon to francuski klub rugby założony w 1908 roku przez członków klubu gimnastycznego Toulon Sports. Klub ma swoją siedzibę w mieście Toulon, położonym na południu Francji.

Stadionem, na którym drużyna rozgrywa swoje mecze, jest Stade Mayol. Stadion ten może pomieścić około 18 000 widzów i jest znany ze swojej atmosferycznej i głośnej publiczności.

RC Toulon jest często nazywany "Les Rouge et Noir" (Czerwono-Czarni) ze względu na swoje tradycyjne barwy klubowe. Klub ma bogatą historię, która sięga początków XX wieku.

W drużynie RC Toulon grali i nadal grają wielcy piłkarze rugby. W przeszłości klub reprezentowali tacy zawodnicy jak Jonny Wilkinson, Bryan Habana, Ma'a Nonu i Carl Hayman. Obecnie w składzie drużyny znajdują się tacy zawodnicy jak Baptiste Serin, Eben Etzebeth i Sergio Parisse.

RC Toulon słynie z silnej linii ataku i posiada wielu utalentowanych napastników. Wśród nich można wymienić takich graczy jak Julian Savea, Josua Tuisova i Filipo Nakosi.

Drużyna RC Toulon odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył trzykrotnie tytuł mistrza Francji (1987, 1992, 2014) oraz trzykrotnie Puchar Heinekena (2013, 2014, 2015). Ponadto, RC Toulon brał udział w wielu prestiżowych turniejach, takich jak European Challenge Cup, Champions Cup, TOP14 i Premiership.

RC Toulon jest również regularnym uczestnikiem Pucharu Sześciu Narodów, gdzie rywalizuje z najlepszymi drużynami narodowymi Europy. Klub ma na swoim koncie wiele udanych występów w tych rozgrywkach.

RC Toulon jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów rugby we Francji i Europie. Jego historia, stadion, piłkarze i osiągnięcia czynią go jednym z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych klubów w świecie rugby.

Więcej informacji na temat drużyny RC Toulon można znaleźć na stronie TOP14 oraz Champions Cup.

Już zagłosowałeś!