Pittsburgh Pirates mecze

 • Pełna nazwa:
  Pittsburgh Pirates
 • Kraj:
  USA
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1912
 • Stadion:
  PNC Park

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Pittsburgh Pirates

8-2 =

Pittsburgh Pirates

Pittsburgh Pirates to amerykańska drużyna baseballowa, która została założona w roku 1881 przez William Chase'a Temple'a. Klub ten jest jednym z najstarszych zespołów baseballowych w Stanach Zjednoczonych.

Drużyna Pittsburgh Pirates swoje mecze rozgrywa na stadionie PNC Park, który znajduje się w Pittsburghu, Pensylwania. Stadion ten został otwarty w roku 2001 i może pomieścić ponad 38 000 widzów. PNC Park jest uważany za jeden z najpiękniejszych stadionów baseballowych w kraju.

Pittsburgh Pirates są znani również jako "Buccos" lub "Bucs". Pseudonim ten nawiązuje do pirackiej historii miasta Pittsburgh, które było ważnym portem handlowym w przeszłości. Klub powstał w czasach, gdy baseball był popularnym sportem wśród marynarzy i portowych robotników.

W historii Pittsburgh Pirates występowało wielu znakomitych zawodników. Jednym z najbardziej utytułowanych był Honus Wagner, który grał w drużynie w latach 1897-1917. Wagner jest uważany za jednego z najlepszych baseballistów w historii i został wprowadzony do Baseballowej Galerii Sław w roku 1936.

Inni znani zawodnicy, którzy mieli okazję grać w Pittsburgh Pirates, to m.in. Roberto Clemente, Willie Stargell, Bill Mazeroski i Barry Bonds. Wszyscy oni przyczynili się do sukcesów drużyny i zostali uhonorowani za swoje osiągnięcia.

Pittsburgh Pirates mają w swojej historii wiele osiągnięć. Drużyna zdobyła 5 tytułów mistrza World Series, w latach 1909, 1925, 1960, 1971 i 1979. Ponadto, Pirates wygrali 9 razy ligę National League i 9 razy dywizję Centralną National League.

Aktualnie Pittsburgh Pirates biorą udział w rozgrywkach MLB (Major League Baseball). MLB to najwyższa klasa rozgrywkowa w baseballu w Stanach Zjednoczonych. Drużyna rywalizuje w ramach dywizji Centralnej National League, w której znajdują się również takie zespoły jak Chicago Cubs, Cincinnati Reds czy St. Louis Cardinals.

Więcej informacji na temat baseballu oraz rozgrywek MLB można znaleźć na stronie Baseball oraz MLB.

Już zagłosowałeś!