Piotrkowianin Piotrków Trybunalski mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

9-2 =

Klub Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski to polski klub piłki ręcznej, który został założony w roku 1950. Klub został założony przez grupę entuzjastów piłki ręcznej z miasta Piotrków Trybunalski.

Stadion/Arena/Hala

Drużyna Piotrkowianin Piotrków Trybunalski rozgrywa swoje mecze na Hali Sportowej w Piotrkowie Trybunalskim. Hala ta może pomieścić około 2000 widzów i jest wyposażona w nowoczesne zaplecze sportowe.

Pseudonim drużyny i historia klubu

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski jest często nazywany "Piotrkowianinem". Klub powstał z inicjatywy pasjonatów piłki ręcznej, którzy postanowili stworzyć drużynę reprezentującą miasto Piotrków Trybunalski. Od tamtej pory klub rozwijał się i zdobywał coraz większe uznanie wśród fanów piłki ręcznej.

Najwięksi piłkarze/inne zawodnicy

W historii Piotrkowianina Piotrków Trybunalski grali wielcy piłkarze i zawodnicy piłki ręcznej. Wśród nich można wymienić takie postacie jak Janusz Brzozowski, który był jednym z najlepszych bramkarzy w historii klubu, oraz Marek Góralczyk, który był wszechstronnym zawodnikiem i wieloletnim kapitanem drużyny.

Najlepsi napastnicy

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski miał w swoich szeregach wielu utalentowanych napastników. Jednym z nich był Janusz Brzozowski, który oprócz bycia świetnym bramkarzem, potrafił również zdobywać wiele bramek dla swojej drużyny. Kolejnym utalentowanym napastnikiem był Marek Góralczyk, który był nie tylko kapitanem drużyny, ale również jednym z najlepszych strzelców.

Historia osiągnięć drużyny

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Polski, a także brał udział w wielu prestiżowych turniejach. Wśród najważniejszych osiągnięć drużyny można wymienić zdobycie Pucharu Polski oraz udział w Lidze Mistrzów.

Rozgrywki

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski bierze udział w różnych rozgrywkach piłki ręcznej. Klub regularnie uczestniczy w Mistrzostwach Świata, Eliminacjach Mistrzostw Europy oraz Mistrzostwach Europy. Ponadto, drużyna bierze udział w rozgrywkach ligowych takich jak Liga Mistrzów, Bundesliga oraz ORLEN Superliga.

Więcej informacji na temat tych rozgrywek można znaleźć na stronach:

Już zagłosowałeś!