Philadelphia Phillies mecze

 • Pełna nazwa:
  Philadelphia Phillies
 • Skrócona nazwa:
  Philadelphia Phil.
 • Kraj:
  USA
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1883
 • Stadion:
  Citizens Bank Park

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Philadelphia Phillies

9-3 =

Philadelphia Phillies

Philadelphia Phillies to profesjonalny klub baseballowy z siedzibą w Filadelfii, Pensylwania. Klub został założony w roku 1883 przez Al Reacha i Johna Rogersa. Jest jednym z najstarszych klubów baseballowych w Stanach Zjednoczonych.

Stadionem domowym drużyny jest Citizens Bank Park, który został otwarty w 2004 roku. Jest to nowoczesny obiekt, mogący pomieścić ponad 43 000 widzów. Citizens Bank Park jest znany z pięknej architektury i atmosfery, która panuje podczas meczów Phillies.

Philadelphia Phillies są nazywani "The Fightin' Phils" lub po prostu "The Phils". Pseudonim ten odzwierciedla charakter drużyny, która zawsze walczy do końca. Klub powstał w wyniku fuzji dwóch innych klubów - Philadelphia Quakers i Philadelphia Athletics. Ta fuzja miała miejsce w 1883 roku i była kluczowym momentem w historii Phillies.

W historii klubu Philadelphia Phillies mieli okazję grać wielcy zawodnicy baseballowi. Jednym z najbardziej znanych jest Mike Schmidt, który jest uważany za jednego z najlepszych trzeciobazowych w historii baseballu. Schmidt zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym trzykrotnie tytuł MVP National League.

Innym znanym zawodnikiem, który reprezentował barwy Phillies, jest Steve Carlton. Carlton był jednym z najlepszych miotaczy w historii baseballu. Zdobył cztery nagrody Cy Young Award i był kluczowym graczem podczas zdobycia przez Phillies mistrzostwa World Series w 1980 roku.

Philadelphia Phillies mają bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył dwukrotnie mistrzostwo World Series - w 1980 i 2008 roku. Ponadto, Phillies mają na swoim koncie siedem tytułów National League i dziesięć zwycięstw w East Division.

Obecnie Philadelphia Phillies biorą udział w rozgrywkach Major League Baseball (MLB). MLB to najwyższa klasa rozgrywkowa w baseballu w Stanach Zjednoczonych. Phillies rywalizują w lidze MLB, która jest jedną z najbardziej prestiżowych lig baseballowych na świecie.

Więcej informacji na temat baseballu oraz rozgrywek MLB można znaleźć na stronie Baseball oraz MLB.

Już zagłosowałeś!