PGE Atom Trefl Sopot mecze

  • Pełna nazwa:
    Atom Trefl Sopot
  • Kraj:
    Polska
  • Drużyna narodowa:
    nie

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - PGE Atom Trefl Sopot

9-4 =

PGE Atom Trefl Sopot

PGE Atom Trefl Sopot to polska drużyna siatkarska z siedzibą w Sopocie. Klub został założony w 2000 roku przez firmę Trefl Sopot, która jest producentem gier planszowych i kart do gry. Od samego początku istnienia klubu, PGE Atom Trefl Sopot odnosił wiele sukcesów zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Drużyna PGE Atom Trefl Sopot swoje mecze rozgrywa na hali Ergo Arena, która znajduje się w Gdańsku. Ergo Arena jest jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce i może pomieścić nawet do 15 000 widzów. To właśnie tutaj PGE Atom Trefl Sopot podejmuje swoje rywalki i prezentuje wysoką jakość siatkarskiej rozgrywki.

Pseudonimem drużyny PGE Atom Trefl Sopot jest "Atomówki". Nazwa ta nawiązuje do energii i dynamiki, jaką prezentują zawodniczki na boisku. Klub powstał z inicjatywy Trefla Sopot, który postanowił wesprzeć rozwój siatkówki w regionie i stworzyć profesjonalną drużynę, która będzie reprezentować Sopot na arenie krajowej i międzynarodowej.

W historii PGE Atom Trefl Sopot występowały wiele znakomite zawodniczki, które zdobyły uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wśród nich można wymienić takie nazwiska jak Katarzyna Skowrońska-Dolata, Małgorzata Glinka-Mogentale, Joanna Kaczor czy Izabela Bełcik. Te utalentowane siatkarki przyczyniły się do wielu sukcesów drużyny i zdobyły wiele nagród indywidualnych.

PGE Atom Trefl Sopot może pochwalić się również wieloma sukcesami drużynowymi. Klub wielokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski, a także triumfował w Pucharze Polski. Drużyna brała również udział w prestiżowych rozgrywkach europejskich, takich jak Liga Mistrzyń czy Puchar CEV. PGE Atom Trefl Sopot regularnie rywalizuje z najlepszymi drużynami siatkarskimi zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Obecnie PGE Atom Trefl Sopot bierze udział w różnych rozgrywkach siatkarskich. Drużyna regularnie występuje w PlusLidze, najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Ponadto, PGE Atom Trefl Sopot uczestniczy również w rozgrywkach Ligi Mistrzyń, gdzie rywalizuje z najlepszymi drużynami z całej Europy. Klub bierze także udział w Pucharze Polski, który jest jednym z najważniejszych turniejów krajowych.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział PGE Atom Trefl Sopot, można znaleźć na stronie PlusLiga, Liga Mistrzów oraz Puchar Polski.

Już zagłosowałeś!