PFC Slavia Sofia mecze

 • Pełna nazwa:
  PFC Slavia Sofia
 • Skrócona nazwa:
  Slavia Sofia
 • Kraj:
  Bułgaria
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1913

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - PFC Slavia Sofia

9-3 =

PFC Slavia Sofia

PFC Slavia Sofia to bułgarski klub piłkarski, założony w 1913 roku przez studentów Uniwersytetu Sofijskiego. Jest jednym z najstarszych klubów piłkarskich w Bułgarii.

Klub ma swoją siedzibę w Sofii, stolicy Bułgarii. Jego stadion nosi nazwę Stadion Slavia i może pomieścić około 25 556 widzów. Stadion został otwarty w 1960 roku i od tego czasu jest domowym obiektem PFC Slavia Sofia.

PFC Slavia Sofia jest znany również jako "Białe Lwy". Pseudonim ten został nadany drużynie ze względu na białe barwy strojów, które noszą piłkarze podczas meczów. Klub ma bogatą historię i jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Bułgarii.

W ciągu lat wielu znakomitych piłkarzy miało okazję grać w barwach PFC Slavia Sofia. Wśród nich można wymienić takie nazwiska jak Hristo Stoichkov, Dimitar Berbatov i Martin Petrov. Ci piłkarze zdobyli sławę zarówno w kraju, jak i za granicą.

PFC Slavia Sofia ma również w swojej historii wielu utalentowanych napastników. Jednym z najbardziej znanych jest Georgi Asparuhov, który jest uważany za jednego z najlepszych bułgarskich napastników wszech czasów. Asparuhov zdobył wiele bramek dla klubu i reprezentacji narodowej.

PFC Slavia Sofia odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Bułgarii oraz Pucharów Bułgarii. Wielokrotnie reprezentował również Bułgarię w europejskich rozgrywkach klubowych, takich jak Liga Mistrzów i Liga Europy.

Aktualnie PFC Slavia Sofia bierze udział w rozgrywkach Bułgarskiej Ekstraklasy, która jest najwyższą ligą piłkarską w Bułgarii. Klub również uczestniczy w Pucharze Bułgarii, gdzie rywalizuje z innymi drużynami o trofeum.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział PFC Slavia Sofia, można znaleźć na stronie Bułgarskiej Ekstraklasy oraz Pucharu Bułgarii.

Już zagłosowałeś!