Pescara Calcio mecze

 • Pełna nazwa:
  Pescara Calcio
 • Kraj:
  Włochy
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1936
 • Stadion:
  Stadio Adriatico – Giovanni Cornacchia
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Pescara Calcio

9-2 =

Pescara Calcio

Pescara Calcio to włoski klub piłkarski, założony w 1936 roku przez grupę entuzjastów piłki nożnej z miasta Pescara. Klub jest jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów we Włoszech.

Stadionem, na którym Pescara Calcio rozgrywa swoje mecze domowe, jest Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia. Arena ta może pomieścić ponad 20 000 widzów i jest jednym z najważniejszych obiektów sportowych w regionie Abruzja.

Pescara Calcio jest znany również jako "Delfiny" ze względu na swoje niebiesko-białe barwy, które przypominają kolorystykę delfinów. Klub powstał w wyniku fuzji dwóch lokalnych drużyn - Pescara Sporting Club i Pescara Football Club.

W historii klubu grali wielcy piłkarze, którzy zasłużyli się dla Pescara Calcio. Do najbardziej znanych zawodników należą m.in. Marco Verratti, który obecnie występuje w Paris Saint-Germain, oraz Ciro Immobile, który jest jednym z najlepszych napastników we Włoszech.

Pescara Calcio ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył kilka tytułów mistrza Serie B i Serie C, a także wygrał wiele turniejów i pucharów. W sezonie 2011/2012 drużyna awansowała do Serie A, najwyższej ligi we Włoszech.

Obecnie Pescara Calcio bierze udział w rozgrywkach Serie B, drugiej ligi włoskiej. Klub regularnie rywalizuje z innymi silnymi drużynami, takimi jak Juventus, AC Milan czy Inter Mediolan.

Więcej informacji na temat rozgrywek Serie B można znaleźć tutaj.

Całą listę kategorii i rozgrywek piłkarskich można znaleźć tutaj.

Już zagłosowałeś!