PEC Zwolle mecze

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - PEC Zwolle

7×5 =

PEC Zwolle

PEC Zwolle to holenderski klub piłkarski, założony w 1910 roku przez grupę miejscowych entuzjastów piłki nożnej. Klub początkowo nosił nazwę PEC, która była skrótem od "Prins Hendrik Ende Desespereert Nimmer Combinatie". W 1990 roku klub połączył się z innym zespołem, FC Zwolle, tworząc obecną nazwę PEC Zwolle.

PEC Zwolle swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie MAC³PARK, który może pomieścić około 14 000 widzów. Stadion został otwarty w 2009 roku i jest jednym z nowoczesnych obiektów w Holandii.

Zespół PEC Zwolle jest znany również jako "Blauwvingers", co oznacza "Niebieskie Palce". Pochodzenie tego przydomka sięga XV wieku, kiedy to mieszkańcy Zwolle malowali swoje palce na niebiesko, aby odróżnić się od żołnierzy z pobliskiego Kampen. Historia klubu PEC Zwolle jest pełna sukcesów i wzlotów, a obecnie jest jednym z czołowych zespołów w Eredivisie.

W historii klubu PEC Zwolle występowało wielu utalentowanych piłkarzy. Jednym z najbardziej znanych jest Ryan Thomas, który grał w klubie w latach 2013-2018 i był kluczowym zawodnikiem w zdobyciu Pucharu Holandii w sezonie 2013/2014. Inni znani piłkarze, którzy reprezentowali barwy PEC Zwolle, to Bram van Polen, Mustafa Saymak i Youness Mokhtar.

PEC Zwolle może pochwalić się również wieloma osiągnięciami w swojej historii. Klub zdobył Puchar Holandii w sezonie 2013/2014, pokonując w finale Ajax Amsterdam. Ponadto, PEC Zwolle dwukrotnie wygrał Eerste Divisie, czyli drugą ligę holenderską, w sezonach 1977/1978 i 2011/2012.

Aktualnie PEC Zwolle bierze udział w rozgrywkach Eredivisie, najwyższej klasy rozgrywkowej w Holandii. Klub regularnie rywalizuje z najlepszymi drużynami w kraju, takimi jak Ajax, PSV Eindhoven i Feyenoord. PEC Zwolle również uczestniczy w Pucharze Holandii, gdzie ma okazję zmierzyć się z różnymi zespołami z różnych lig.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział PEC Zwolle, można znaleźć na stronie Eredivisie oraz Pucharu Holandii.

Już zagłosowałeś!