Paola Hibernians FC mecze

 • Pełna nazwa:
  Hibernians Football Club
 • Skrócona nazwa:
  Hibernians
 • Kraj:
  Malta
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Założony:
  1922

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Paola Hibernians FC

2+8 =

Paola Hibernians FC

Paola Hibernians FC to maltański klub piłkarski, który został założony w roku 1922. Klub został założony przez grupę irlandzkich imigrantów, którzy osiedlili się w mieście Paola na Malcie.

Stadionem, na którym drużyna rozgrywa swoje mecze domowe, jest Hibernians Ground. Stadion ten może pomieścić około 2 000 widzów i jest jednym z najważniejszych obiektów sportowych na Malcie.

Paola Hibernians FC jest znany również jako "The Paolites". Pseudonim ten nawiązuje do nazwy miasta Paola, w którym klub został założony. Historia klubu sięga ponad 100 lat i jest związana z irlandzką społecznością na Malcie.

W historii klubu grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje ślady w drużynie. Jednym z nich jest Clayton Failla, który jest rekordzistą pod względem liczby występów w barwach Paola Hibernians FC. Inni znani piłkarze, którzy grali w klubie, to Andrew Cohen i Jackson Lima.

Paola Hibernians FC może pochwalić się również wieloma utalentowanymi napastnikami. Jednym z nich jest Andrei Agius, który zdobył wiele bramek dla drużyny. Inni znani napastnicy, którzy grali w klubie, to Jorge Pereira da Silva i Clayton Failla.

Drużyna odniosła wiele sukcesów w swojej historii. Zdobyła wiele tytułów mistrza Malty, a także wygrała wiele turniejów i pucharów. Wśród najważniejszych osiągnięć drużyny można wymienić zdobycie Pucharu Malty, Pucharu Prezydenta Malty i Superpucharu Malty.

Paola Hibernians FC bierze udział w różnych rozgrywkach piłkarskich. Drużyna rywalizuje w maltańskiej Premier League, która jest najwyższym poziomem rozgrywek piłkarskich na Malcie. Ponadto, klub bierze udział w Pucharze Malty oraz innych międzynarodowych turniejach.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Paola Hibernians FC, można znaleźć na stronie tvsport.pl.

Już zagłosowałeś!