Oakland Athletics mecze

 • Pełna nazwa:
  Oakland Athletics
 • Kraj:
  USA
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1981
 • Stadion:
  Oakland-Alameda County Coliseum

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Oakland Athletics

5-3 =

Klub Oakland Athletics

Oakland Athletics to profesjonalna drużyna baseballowa, która została założona w roku 1901. Klub został założony przez Conniego Macka, który był również pierwszym menadżerem drużyny. Od samego początku istnienia klubu, Oakland Athletics zyskał dużą popularność i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w baseballu.

Stadion Oakland Athletics

Drużyna Oakland Athletics rozgrywa swoje mecze na stadionie RingCentral Coliseum, który znajduje się w Oakland, Kalifornia. Stadion ten może pomieścić ponad 46 000 widzów i jest jednym z największych stadionów baseballowych w Stanach Zjednoczonych. RingCentral Coliseum jest również używany przez drużynę futbolową Oakland Raiders.

Pseudonim drużyny i historia

Oakland Athletics jest często nazywany "A's" przez swoich fanów. Pseudonim ten pochodzi od pierwszej litery nazwy miasta Oakland. Klub powstał w Filadelfii w 1901 roku jako Philadelphia Athletics, a w 1955 roku przeniósł się do Kansas City, gdzie zmienił nazwę na Kansas City Athletics. Dopiero w 1968 roku drużyna przeniosła się do Oakland i przyjęła obecną nazwę.

Najwięksi zawodnicy Oakland Athletics

W historii Oakland Athletics występowało wielu znakomitych zawodników. Jednym z najbardziej utytułowanych był Reggie Jackson, który grał w drużynie w latach 1967-1975. Jackson zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym trzy tytuły World Series MVP. Innym znanym zawodnikiem jest Rickey Henderson, który uważany jest za jednego z najlepszych zawodników w historii baseballu. Henderson grał w Oakland Athletics w latach 1979-1984 i 1989-1993.

Najlepsi napastnicy Oakland Athletics

W historii Oakland Athletics można wymienić wielu znakomitych napastników. Jednym z nich jest Mark McGwire, który grał w drużynie w latach 1986-1997. McGwire jest znany z imponującej siły uderzenia i zdolności do zdobywania home runów. Inny utalentowany napastnik to Jose Canseco, który grał w Oakland Athletics w latach 1985-1992. Canseco był jednym z pierwszych zawodników, którzy osiągnęli tzw. "40-40 club", czyli zdobycie co najmniej 40 home runów i 40 skradzionych baz w jednym sezonie.

Historia osiągnięć drużyny

Oakland Athletics ma bogatą historię osiągnięć. Drużyna wygrała 9 razy World Series, ostatni raz w 1989 roku. Klub zdobył również 15 tytułów mistrza American League oraz 16 razy wygrał dywizję zachodnią American League. Oakland Athletics jest uważany za jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w historii baseballu.

Rozgrywki Oakland Athletics

Oakland Athletics bierze udział w rozgrywkach Major League Baseball (MLB). MLB to najwyższa klasa rozgrywkowa w baseballu w Stanach Zjednoczonych. Drużyna Oakland Athletics rywalizuje w lidze MLB, która jest jedną z najbardziej prestiżowych lig baseballowych na świecie. Możesz śledzić wyniki i mecze Oakland Athletics na stronie MLB na portalu TV Sport.

W drużynie Oakland Athletics grają utalentowani zawodnicy, którzy dążą do osiągnięcia sukcesów i zdobycia kolejnych tytułów. Klub ma wielu oddanych fanów, którzy wspierają drużynę podczas każdego meczu. Oakland Athletics to zespół z długą historią i bogatymi tradycjami, który zawsze stara się zapewnić emocjonujące widowisko dla swoich kibiców.

Już zagłosowałeś!