Newcastle Falcons mecze

 • Pełna nazwa:
  Newcastle Falcons
 • Kraj:
  Anglia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1877

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Newcastle Falcons

9-2 =

Klub Newcastle Falcons

Newcastle Falcons to angielski klub rugby założony w 1877 roku. Klub został założony przez grupę studentów z Durham School, którzy postanowili stworzyć drużynę rugby w Newcastle upon Tyne.

Stadion

Drużyna Newcastle Falcons swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Kingston Park, który znajduje się w Newcastle upon Tyne. Stadion może pomieścić około 10 200 widzów i jest jednym z największych stadionów rugby w Anglii.

Pseudonim i historia klubu

Newcastle Falcons są często nazywani "The Falcons". Klub powstał w 1877 roku i ma długą historię w angielskim rugby. Od momentu założenia klubu, Newcastle Falcons zdobyli wiele sukcesów i są jednym z najbardziej znanych klubów w Anglii.

Najwięksi piłkarze

W drużynie Newcastle Falcons grali wielcy piłkarze rugby, którzy zostawili swoje ślady w historii klubu. Wśród nich można wymienić takie postacie jak Jonny Wilkinson, który był jednym z najlepszych rozgrywających w historii rugby, oraz Dean Richards, który był legendarnym kapitanem drużyny.

Najlepsi napastnicy

W drużynie Newcastle Falcons grali również wielcy napastnicy, którzy przyczynili się do sukcesów klubu. Wśród nich można wymienić takie postacie jak Tom May, który był niezwykle skutecznym zawodnikiem w ataku, oraz Mathew Tait, który był znany ze swojej szybkości i umiejętności przechodzenia przez obronę przeciwnika.

Historia osiągnięć

Newcastle Falcons odnosili wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył tytuł mistrza Anglii w 1998 roku oraz dwukrotnie wygrał Puchar Anglii. Ponadto, drużyna brała udział w prestiżowych rozgrywkach takich jak European Challenge Cup i Champions Cup.

Rozgrywki

Newcastle Falcons biorą udział w różnych rozgrywkach rugby. Klub rywalizuje w Premiership, najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Ponadto, drużyna uczestniczyła w European Challenge Cup i Champions Cup, gdzie miała okazję zmierzyć się z najlepszymi drużynami z całej Europy.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Newcastle Falcons, można znaleźć na stronie:

W tych rozgrywkach Newcastle Falcons mają okazję rywalizować z najlepszymi drużynami z Anglii i Europy, co stanowi wielkie wyzwanie dla klubu.

Wszystkie informacje na temat Newcastle Falcons można znaleźć na oficjalnej stronie klubu: https://www.newcastlefalcons.co.uk/

Już zagłosowałeś!