New York Yankees mecze

 • Pełna nazwa:
  New York Yankees
 • Kraj:
  USA
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1913
 • Stadion:
  Yankee Stadium

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - New York Yankees

6×7 =

Klub New York Yankees

New York Yankees to profesjonalna drużyna baseballowa, która została założona w roku 1901 przez Franka J. Farrella i Williama S. Devery'ego. Klub ten jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w historii Major League Baseball (MLB).

Stadion Yankee Stadium

Drużyna New York Yankees rozgrywa swoje mecze na stadionie Yankee Stadium, który znajduje się w dzielnicy Bronx w Nowym Jorku. Obecny stadion został otwarty w 2009 roku i może pomieścić ponad 47 000 widzów. Jest to jedno z najbardziej ikonicznych miejsc dla fanów baseballu.

Pseudonim "Bronx Bombers"

New York Yankees są często nazywani "Bronx Bombers" ze względu na ich potężne uderzenia i zdolność do zdobywania home runów. Klub powstał w wyniku fuzji dwóch innych drużyn baseballowych - Baltimore Orioles i New York Highlanders. W 1913 roku zmieniono nazwę na New York Yankees.

Najwięksi zawodnicy w historii klubu

W historii New York Yankees występowało wielu legendarnych zawodników. Jednym z najbardziej znanych jest Babe Ruth, który był nie tylko jednym z najlepszych baseballistów, ale także ikoną sportu. Inni znakomici gracze to Lou Gehrig, Joe DiMaggio, Mickey Mantle, Derek Jeter i Mariano Rivera.

Najlepsi napastnicy

Wśród najlepszych napastników w historii New York Yankees można wymienić takie postacie jak Babe Ruth, który ustanowił wiele rekordów home runów, oraz Lou Gehrig, który był znany ze swojej niezwykłej siły i wytrzymałości. Współczesnymi gwiazdami drużyny są Aaron Judge i Giancarlo Stanton.

Historia osiągnięć drużyny

New York Yankees mogą pochwalić się imponującą historią osiągnięć. Klub zdobył 27 tytułów mistrza World Series, co jest rekordem w MLB. Yankees wygrywali ligę również w innych sezonach, a ich sukcesy są niezapomniane dla fanów baseballu na całym świecie.

Rozgrywki MLB

New York Yankees biorą udział w rozgrywkach Major League Baseball (MLB), które są najwyższym poziomem zawodowego baseballu w Stanach Zjednoczonych. Możesz śledzić ich występy w kategorii MLB na stronie TV Sport.

Rozgrywki baseballowe

Wśród rozgrywek baseballowych, New York Yankees uczestniczą również w innych kategoriach. Możesz znaleźć więcej informacji na temat baseballu na stronie TV Sport w kategorii Baseball.

Już zagłosowałeś!