New York Mets mecze

 • Pełna nazwa:
  New York Mets
 • Kraj:
  USA
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1962
 • Stadion:
  Citi Field

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - New York Mets

9+4 =

Klub New York Mets

New York Mets to profesjonalna drużyna baseballowa z siedzibą w Nowym Jorku. Klub został założony w roku 1962 przez grupę inwestorów, w tym również przez Williama Shea, który odegrał kluczową rolę w powstaniu drużyny.

Stadion drużyny

Drużyna New York Mets rozgrywa swoje mecze na stadionie Citi Field, który znajduje się w dzielnicy Queens w Nowym Jorku. Stadion został otwarty w roku 2009 i może pomieścić ponad 41 000 widzów. Citi Field jest jednym z najnowocześniejszych stadionów baseballowych w Stanach Zjednoczonych.

Pseudonim drużyny i historia

New York Mets są często nazywani "Amazin 'Mets" ze względu na ich niezwykłe osiągnięcia w przeszłości. Klub powstał w wyniku reakcji na brak drużyny baseballowej w Nowym Jorku po przeniesieniu Brooklyn Dodgers i New York Giants do Kalifornii. W 1962 roku Mets zadebiutowali w Major League Baseball i od tego czasu zdobyli serca fanów swoją determinacją i pasją do gry.

Najwięksi zawodnicy New York Mets

W historii drużyny New York Mets występowało wielu znakomitych zawodników. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest Tom Seaver, który był jednym z najlepszych miotaczy w historii baseballu. Inni znani zawodnicy, którzy grali w Mets to Mike Piazza, David Wright, Dwight Gooden i Darryl Strawberry.

Najlepsi napastnicy

Wśród najlepszych napastników w historii New York Mets można wymienić takie postacie jak Darryl Strawberry, Mike Piazza, David Wright i Carlos Beltrán. Ci zawodnicy mieli ogromny wpływ na sukcesy drużyny i zostali zapamiętani jako niezwykle utalentowani gracze.

Historia osiągnięć drużyny

New York Mets odnosili wiele sukcesów w swojej historii. Klub zdobył dwukrotnie mistrzostwo World Series, w latach 1969 i 1986. Ponadto, Mets kilkukrotnie zdobywali tytuł mistrza National League i mieli wiele udanych sezonów, w których osiągali wysokie miejsca w lidze.

Rozgrywki, w których bierze udział New York Mets

New York Mets biorą udział w rozgrywkach Major League Baseball (MLB). MLB to najwyższa klasa rozgrywkowa w baseballu w Stanach Zjednoczonych. Drużyna Mets rywalizuje w lidze MLB, która jest jedną z najbardziej prestiżowych lig baseballowych na świecie.

Więcej informacji na temat baseballu oraz rozgrywek MLB można znaleźć na stronie Baseball oraz MLB.

Już zagłosowałeś!