MVM Veszprém mecze

 • Pełna nazwa:
  MKB-MVM Veszprem
 • Kraj:
  Węgry
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Strona internetowa:
 • Stadion:
  Veszprem Arena
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - MVM Veszprém

2×3 =

MVM Veszprém

MVM Veszprém to węgierski klub piłki ręcznej, założony w roku 1977 przez MVM, węgierskie przedsiębiorstwo energetyczne. Klub ma swoją siedzibę w Veszprém, Węgry.

Drużyna MVM Veszprém rozgrywa swoje mecze na Veszprém Arena, wielofunkcyjnej hali sportowej o pojemności 5 000 miejsc. Arena została otwarta w 2008 roku i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych na Węgrzech.

MVM Veszprém jest znany również jako "Ekipa" lub "Czerwone i Czarne". Klub powstał w wyniku połączenia dwóch klubów - Veszprémi SC i Veszprémi KKSE. Historia klubu sięga lat 50. XX wieku, kiedy to oba kluby zaczęły odnosić sukcesy na arenie krajowej.

W drużynie MVM Veszprém grali i grają wielcy piłkarze ręczni, którzy zostawili swoje piętno w historii klubu. Do najbardziej znanych zawodników należą: László Nagy, Aron Pálmarsson, Momir Ilić, czy Thierry Omeyer. Wszyscy oni zdobywali tytuły i nagrody indywidualne, przyczyniając się do sukcesów drużyny.

MVM Veszprém może pochwalić się również wieloma znakomitymi napastnikami. Wśród nich warto wymienić takie postacie jak: Dragan Gajić, Mirsad Terzić, czy Manuel Štrlek. Ci zawodnicy byli kluczowymi postaciami w ataku drużyny, zdobywając wiele bramek i przyczyniając się do zwycięstw.

Drużyna MVM Veszprém ma bogatą historię osiągnięć. W swoim dorobku posiada wiele wygranych ligowych tytułów, pucharów i turniejów. Klub wielokrotnie zdobywał mistrzostwo Węgier, a także brał udział w prestiżowych rozgrywkach europejskich, takich jak Liga Mistrzów.

MVM Veszprém bierze udział w różnych rozgrywkach piłki ręcznej. Wśród nich znajdują się takie turnieje jak:

Już zagłosowałeś!