Melgar Arequipa mecze

 • Pełna nazwa:
  Foot Ball Club Melgar
 • Skrócona nazwa:
  FBC Melgar
 • Kraj:
  Peru
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1915
 • Stadion:
  Estadio de la UNSA
 • Rozgrywki:

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Melgar Arequipa

1×7 =

Melgar Arequipa

Melgar Arequipa to peruwiański klub piłkarski, założony w 1915 roku przez studentów Uniwersytetu San Agustín w Arequipa. Jest jednym z najstarszych klubów w Peru.

Drużyna Melgar Arequipa swoje domowe mecze rozgrywa na Estadio Monumental Virgen de Chapi, który może pomieścić około 40 000 widzów. Stadion ten jest jednym z największych w Peru.

Zespół Melgar Arequipa jest znany również jako "Los Rojinegros" (Czerwono-Czarni). Klub powstał z połączenia dwóch lokalnych drużyn - Melgar FC i Mariano Melgar FC. Od tamtej pory klub odnosił wiele sukcesów i stał się jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Peru.

W historii klubu Melgar Arequipa grali wielcy piłkarze, takie jak Hernán Rengifo, Omar Fernández czy Bernardo Cuesta. Ci zawodnicy przyczynili się do wielu zwycięstw i sukcesów drużyny.

Wśród najlepszych napastników, którzy kiedykolwiek grali dla Melgar Arequipa, można wymienić takie nazwiska jak Bernardo Cuesta, Omar Fernández czy Ysrael Zúñiga. Ci piłkarze byli kluczowymi postaciami w ataku drużyny i przyczynili się do wielu zwycięstw.

Historia osiągnięć drużyny Melgar Arequipa jest imponująca. Klub zdobył wiele tytułów mistrza Peru, w tym kilka razy wygrał Primera División. Melgar Arequipa brał również udział w wielu międzynarodowych turniejach, takich jak Copa Libertadores czy Copa Sudamericana.

Obecnie Melgar Arequipa bierze udział w rozgrywkach Liga Profesional de Fútbol, peruwiańskiej ekstraklasy. Drużyna również uczestniczy w eliminacjach do Mistrzostw Świata i Copa América, które są najważniejszymi turniejami piłkarskimi w Ameryce Południowej.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Melgar Arequipa, można znaleźć na stronie Liga Profesional de Fútbol oraz Copa Libertadores.

Już zagłosowałeś!