London Irish mecze

 • Pełna nazwa:
  London Irish
 • Kraj:
  Anglia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1898

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - London Irish

2×4 =

Klub London Irish

London Irish to angielski klub rugby, który został założony w 1898 roku przez grupę irlandzkich imigrantów w Londynie. Klub jest znany z silnych związków z irlandzką społecznością i kulturą.

Stadion

Drużyna London Irish swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Madejski Stadium w Reading. Stadion ten może pomieścić około 24 000 widzów i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Anglii.

Pseudonim i historia klubu

London Irish jest często nazywany "Exiles", co odnosi się do irlandzkich imigrantów, którzy założyli klub. Historia klubu sięga lat 90. XIX wieku, kiedy grupa irlandzkich studentów postanowiła założyć drużynę rugby w Londynie. Od tamtej pory klub rozwijał się i zdobywał popularność wśród fanów rugby.

Najwięksi piłkarze

W drużynie London Irish grali wielcy piłkarze, którzy zostawili swoje ślady w historii klubu. Jednym z nich jest Bob Casey, który przez wiele lat pełnił funkcję kapitana drużyny. Inni znani zawodnicy to Shane Geraghty, Topsy Ojo i David Paice.

Najlepsi napastnicy

London Irish słynie z silnej linii ataku i wielu utalentowanych napastników. Wśród nich można wymienić takich graczy jak Ben Loader, Ollie Hassell-Collins i Tom Homer. Ci zawodnicy mają duży wpływ na wyniki drużyny i są kluczowymi graczami w ofensywie.

Historia osiągnięć

London Irish ma na swoim koncie wiele sukcesów i osiągnięć. Klub zdobył tytuł mistrza Anglii w sezonie 2001/2002 oraz dwukrotnie wygrał Puchar Anglo-Walijski. Ponadto, drużyna regularnie uczestniczy w europejskich rozgrywkach takich jak European Challenge Cup i Champions Cup.

Rozgrywki

London Irish bierze udział w różnych rozgrywkach rugby. Wśród nich znajdują się:

Drużyna London Irish regularnie rywalizuje z najlepszymi zespołami w tych rozgrywkach, dając fanom wiele emocji i niezapomnianych momentów.

Już zagłosowałeś!