Leicester Tigers mecze

 • Pełna nazwa:
  Leicester Tigers
 • Kraj:
  Anglia
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1880

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Leicester Tigers

6-2 =

Leicester Tigers

Leicester Tigers to angielski klub rugby założony w 1880 roku. Klub został założony przez członków Leicester Football Club, którzy postanowili rozszerzyć swoje zainteresowanie sportem o rugby.

Drużyna swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Welford Road w Leicester. Stadion ten może pomieścić ponad 25 000 widzów i jest jednym z największych stadionów rugby w Anglii.

Leicester Tigers są znani również jako "Tygrysy". Pseudonim ten został nadany drużynie ze względu na ich agresywną i nieustępliwą grę na boisku. Klub powstał w wyniku połączenia Leicester Football Club i Leicester Alert Football Club w 1880 roku.

W historii klubu grali wielcy zawodnicy, którzy zostawili swoje piętno na światowym rugby. Jednym z najbardziej znanych piłkarzy, którzy mieli okazję grać w Leicester Tigers, jest Martin Johnson. Johnson był kapitanem reprezentacji Anglii, a także prowadził drużynę Leicester Tigers do wielu sukcesów.

Leicester Tigers słyną z posiadania niezwykle utalentowanych napastników. Jednym z najlepszych napastników w historii klubu jest Rory Underwood. Underwood był nie tylko jednym z najskuteczniejszych zawodników w drużynie, ale także w historii angielskiego rugby.

Drużyna Leicester Tigers ma bogatą historię osiągnięć. Klub zdobył wiele tytułów i trofeów, w tym 10 mistrzostw Anglii, 2 Puchary Heinekena i 3 Puchary Anglo-Walijskie.

Leicester Tigers biorą udział w różnych rozgrywkach, w tym w Premiership, European Challenge Cup, Champions Cup i Pucharze Sześciu Narodów. Klub regularnie rywalizuje z najlepszymi drużynami w Europie i na świecie, co czyni go jednym z najbardziej prestiżowych klubów rugby na świecie.

Więcej informacji na temat drużyny Leicester Tigers można znaleźć na oficjalnej stronie Premiership oraz oficjalnej stronie European Challenge Cup.

Już zagłosowałeś!