Latina mecze

 • Pełna nazwa:
  Unione Sportiva Latina Calcio
 • Skrócona nazwa:
  Latina
 • Kraj:
  Włochy
 • Drużyna narodowa:
  nie
 • Założony:
  1945

Terminarz

Brak wydarzeń

Wyniki

Skomentuj - Latina

4+3 =

Klub Latina

Latina to włoski klub piłkarski, założony w 1945 roku przez grupę entuzjastów piłki nożnej. Klub ma swoją siedzibę w mieście Latina, leżącym w regionie Lacjum we Włoszech.

Stadionem, na którym Latina rozgrywa swoje mecze domowe, jest Stadio Domenico Francioni. Arena ta może pomieścić około 9 000 widzów i jest jednym z najważniejszych obiektów sportowych w regionie.

Latina jest znana również jako "Biancocelesti", co oznacza "Biało-niebiescy" - nawiązanie do barw klubowych. Historia powstania klubu sięga lat 40. XX wieku, kiedy to grupa lokalnych piłkarzy postanowiła stworzyć drużynę, która reprezentowałaby miasto Latina na arenie piłkarskiej.

W ciągu swojej historii Latina miała przyjemność gościć wielu znakomitych piłkarzy. Wśród nich można wymienić takie nazwiska jak Francesco Totti, który w latach 1989-1992 grał w klubie, oraz Gianluigi Buffon, który w sezonie 1995/1996 był wypożyczony do Latiny.

Latina może pochwalić się również wieloma utalentowanymi napastnikami. Jednym z najbardziej znanych jest Roberto Baggio, który w sezonie 2004/2005 reprezentował barwy klubu. Inni znani napastnicy, którzy grali w Latince, to m.in. Christian Vieri i Hernan Crespo.

Historia osiągnięć drużyny Latina jest pełna sukcesów. Klub zdobył wiele tytułów i trofeów, w tym kilka mistrzostw ligowych oraz Puchar Włoch. Latina regularnie uczestniczy również w rozgrywkach europejskich, takich jak Liga Mistrzów i Liga Europy.

Obecnie Latina bierze udział w rozgrywkach Serie B, jednej z najważniejszych lig piłkarskich we Włoszech. Klub jest również regularnym uczestnikiem Pucharu Włoch, gdzie rywalizuje z innymi włoskimi drużynami o prestiżowy tytuł.

Więcej informacji na temat rozgrywek, w których bierze udział Latina, można znaleźć na stronie Serie B oraz Puchar Włoch.

Już zagłosowałeś!